Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SHBA kërkon nga Bangladeshi të njohë Kosovën e pavarur

Shko poshtë

SHBA kërkon nga Bangladeshi të njohë Kosovën e pavarur Empty SHBA kërkon nga Bangladeshi të njohë Kosovën e pavarur

Mesazh nga Agim Gashi Thu Aug 20, 2009 9:40 pm

SHBA kërkon nga Bangladeshi të njohë Kosovën e pavarur

'Unë e ngre edhe një herë çështjen e njohjes së Kosovës nga Bangladeshi dhe i kërkoj qeverisë së Bangladeshit që ta njohë Kosovën, sa më shpejt që të jetë e mundur', thotë ambasadorti amerikan.


SHBA kërkon nga Bangladeshi të njohë Kosovën e pavarur +--%20Moriarti.
Ambasadori amerikan në Daka, Xhejms Moriarti.
Shtetin e Kosovës e kanë njohur tashma 62 vende të botës dhe se Kosova tani është anëtare e Bankës Botërore dhe e Fondit Monetar Ndërkombëtar.

Daka - Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkuan sërish që Bangladeshi ta njohë pavarësinë e Kosovës, sa më shpejt që të jetë e mundur. Kjo kërkesë është bërë nga ambasadori amerikan në Daka, Xhejms Moriarti, pas një takimi një orësh me ministrin e Jashtëm të Bangladeshit, Dipu Moni, në Daka. "Unë e ngre edhe një herë çështjen e njohjes së Kosovës nga Bangladeshi dhe i kërkoj qeverisë së Bangladeshit që ta njohë Kosovën, sa më shpejt që të jetë e mundur", ka thënë ambasadorti amerikan. Ai ka thënë se shtetin e Kosovës e kanë njohur tashma 62 vende të botës dhe se Kosova tani është anëtare e Bankës Botërore dhe e Fondit Monetar Ndërkombëtar. "Kam përshtypjen se qjo (qeveria e Bangladeshit) do ta marrë në konsideratë këtë çështje, edhe një herë", ka thënë Moriartri, duke iu përgjigjur pyetjes së cila ka qenë përgjigja e ministrit Moni lidhur me kërkesën për njohjen e pavarësisë së Kosovës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi