Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cfare mendoni per abortin?

2 posters

Shko poshtë

Cfare mendoni per abortin? Empty Cfare mendoni per abortin?

Mesazh nga Rrebele Tue Jan 06, 2009 4:16 pm

Kjo ceshtje sociale qe ka prekur shum njerez ,si mendoni ju a eshte e drejte te abortosh nje femi???Un per vete jam totalisht kunder keti fenomen.Po ju Cfar mund te thoni rreth ksaj gjeje ??
A eshte Aborti vrasje per nje beb??

Abortimi esht krimi me i madh qe mund te bej nje femer ne jeten e saj per arsye se kam patur shum raste ne te cilat femrat me kan then jam e re nuk e dua kte femij dua ta abortoj ose ky fmij do me nxi jeten qe ne kte mosh Pse vall e bejn kte krim ato femra ne fund te fundit shkatrrojn jeten e tyre qe do pendohen pas disa kohesh edhe shkatrrojn jeten e nje krijese te pafajshme jam shum kundrra abortimit femija esht gjeja me e bukur ne kte bote qe mund te te dhuroj zoti kurr mos mendoni ta hiqni nga kjo jete ai femij do te jet e ardhmja juaj nje femij te dhuron gezim alegri dhe arsye me teper per te jetuar 
kur te kuptoni se jeni shtatzan edhe mendoni ta abotoni nje femij me perpara mendoni se cfare mekati po beni dhe se cfare do te humbnit ne kte jet 
KURR MOS ABORTONI...........
LUMTURIA GEZIMI ALEGRIA E KSAJ JETE GJITHNJE JAN FEMIJET
Rrebele
Rrebele
Moderator
Moderator

Numri i postimeve : 484
Registration date : 06/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cfare mendoni per abortin? Empty Re: Cfare mendoni per abortin?

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jan 06, 2009 5:17 pm

Rrebele shkruajti:Kjo ceshtje sociale qe ka prekur shum njerez ,si mendoni ju a eshte e drejte te abortosh nje femi???Un per vete jam totalisht kunder keti fenomen.Po ju Cfar mund te thoni rreth ksaj gjeje ??
A eshte Aborti vrasje per nje beb??

Abortimi esht krimi me i madh qe mund te bej nje femer ne jeten e saj per arsye se kam patur shum raste ne te cilat femrat me kan then jam e re nuk e dua kte femij dua ta abortoj ose ky fmij do me nxi jeten qe ne kte mosh Pse vall e bejn kte krim ato femra ne fund te fundit shkatrrojn jeten e tyre qe do pendohen pas disa kohesh edhe shkatrrojn jeten e nje krijese te pafajshme jam shum kundrra abortimit femija esht gjeja me e bukur ne kte bote qe mund te te dhuroj zoti kurr mos mendoni ta hiqni nga kjo jete ai femij do te jet e ardhmja juaj nje femij te dhuron gezim alegri dhe arsye me teper per te jetuar
kur te kuptoni se jeni shtatzan edhe mendoni ta abotoni nje femij me perpara mendoni se cfare mekati po beni dhe se cfare do te humbnit ne kte jet
KURR MOS ABORTONI...........
LUMTURIA GEZIMI ALEGRIA E KSAJ JETE GJITHNJE JAN FEMIJET

Aborti është krimi më i rëndë në botën e njerzimit. Çdo kush mund ta mbytë një gjallesë e cila kërkon kujdesin e juaj por sa është njerzore dhe humane kjo?!
Vrasjet e atyre që i kanë duart e lidhura, vresjet pas shpine dhe me tradhëti, vrasjet me maska dhe ato në masë janë më të lehta se sa kur njeriu vranë frytin e vetë, vranë gjákun e vetë.Çdo vrasje është krim andaj vrasësësit kanë vetëm një emër: VRASES!!!!!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi