Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ambasada Amerikane: Zgjedhjet e qershorit më të mirat në historinë e Shqipërisë

Shko poshtë

Ambasada Amerikane: Zgjedhjet e qershorit më të mirat në historinë e Shqipërisë Empty Ambasada Amerikane: Zgjedhjet e qershorit më të mirat në historinë e Shqipërisë

Mesazh nga Agim Gashi Wed Sep 16, 2009 9:50 pm

Ambasada Amerikane: Zgjedhjet e qershorit më të mirat në historinë e Shqipërisë

Ambasada amerikane vlerëson se zgjedhjet e 28 qershorit, të pakrahasueshme me zgjedhjet e realizuara ndonjëherë në Shqipëri.


Ambasada Amerikane: Zgjedhjet e qershorit më të mirat në historinë e Shqipërisë --withers---
Vlerësim: Shtetet e Bashkuara qëndrojnë të gatshme për të punuar me qeverinë shqiptare, OSBE-në dhe Bashkimin Europia


Vetëm pak ditë pas publikimit të raport të OSBE/ODIHR-it në lidhje me zgjedhjet në vendin tonë ka reaguar sot edhe Ambasada Amerikanë në Tiranë. Në deklaratën e saj, diplomacia amerikane ashtu si edhe aleatë të tjerë të vendit tonë, i vlerëson zgjedhjet parlamentare të këtij viti si më të mirat të realizuara deri më tani. Por ajo shtoi më tej se gjithmonë ka vend për përmirësime. Përmes kësaj deklarate, ambasada në fjalë ka përshëndetur arritjet dhe progresin e shënuar në këto zgjedhje që sipas saj është i pakrahasueshëm me zgjedhjet e mëparshme. "Progres në zgjedhje ka qenë procesi i regjistrimit të popullsisë dhe ai i kuadrit ligjor", shkruhet ndër të tjerash në deklaratën e Ambasadës amerikane.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi