Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Telegram ngushëllimi për familjen Morina

Shko poshtë

Telegram ngushëllimi për familjen Morina Empty Telegram ngushëllimi për familjen Morina

Mesazh nga Agim Gashi Tue Sep 22, 2009 7:28 pm

Telegram ngushëllimi për familjen Morina

Me hidhërim të thellë mësuam për shuarjen fizike të shokut dhe bashkëpunëtorit tonë shumëvjeçar Qemajl Morina. Familjes, miqve,shokëve dhe dashamirëve u shprehim ngushëllimet tona te sinqerta për këtë humbje të ndjeshme.
Zoti Qemajl Morina u angazhua herët në veprimtarinë kombëtare në Gjermani. Kontributi i tij i dhënë në shërbim të Atdheut është i shumanshëm, duke filluar nga mobilizimi i mërgatës në mjedisin ku jetonte e vepronte dhe gjer tendihmesa faktike ekonomike për Kosovën dhe Shqipërinë në ditët e tyre më të vështira.
Duke iu besuar detyra me përgjegjësin e arkatarit për Kirchheim-Teck, landi i Baden-Württembergut, zoti Qemajl Morina shkelqeu për forcen organizuese, duke e justifikuar plotësisht besimin e dhënë nga bashkatdhetarët.
Zoti Qemajl Morina nuk është kufizuar vetëm në përmbushjen e përgjegjësive partiake. Me themelimin e Fondit Qeveritar ai është emëruar në krye të komisionit drejtues lokal për përmbushjen e obligimeve financiare karshi Atdheut tonë Kosovës. Këtë detyrë e kreu me sukses, duke i shtuar arkës shtetërore shumë qindra mijëra marka , duke u cilësuar si zona më e suksesshme në nivel Gjermanie, madje edhe diaspore.
Puna e aktivit ku punoi zoti Qemajl Morina, është vlerësuar nga Dega në Gjermani si dhe Qendra në Prishtinë.
Shuarja e parakohëme e shokut dhe bashkëpunëtorit tonë Qemajl Morina është një humbje e madhe jo vetëm për familjen e tij, por edhe për shoqërinë tonë, ku ai vazhdonte të punonte e kontribuonte për të mirën e kombit, për shtetin tonë Kosovën.
Ne përkulemi me nderim e respekt para veprës dhe kujtimit të mikut tonë të mirë Qemajl Morina.
Në emër të bashkëveprimtarëve të Zotit Qemajl Morina, nga Gjermania;

Hafiz GAGICA, ish-kryetar i Degës të LDK-së në Gjermani.
Xhafer LECI, ish kryetar i Aktivit të LDK-së në Kirchheim Teck të Gjermanisë.

Gjermani,më 22 shtator 2009
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi