Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Njoftime për të pame dhe përkujtime

Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty Njoftime për të pame dhe përkujtime

Mesazh nga Agim Gashi Tue Sep 29, 2009 9:25 pm

Njoftime per pame te





Për Gjyle Zeqiraj

Me rastin e vdekjes së Nenes ton Gjyle Zeqiraj (16.04.1927 - 03.09.2009), ne familja hapim Zeqiraj të pame, presim miq e dashamirë të dielën, më 27.09.2009, në klubin shqiptar "Votra" nė Schafisheim, nga ora 9 , 00-16,00 Uhr. Adresa: Seetalstr. 144, 5.503 Schafisheim (AG). Info 076 567 61 30. Me Nderime Zeqiraj familja.


Për Shefkije Krasniqin

Njoftojmë të afërmit, miqtë, farefisin, dashamirët dhe të njohurit, se me rastin e vdekjes sė tė Dahschur Nenes sone, Shefkije Krasniqi, nga fshati Zhilivodë, djemtë dhe Isa Shemsi Krasniqi në Speyer të Gjermanisë, të hapim mich pame daten 26 dhe 27. 09. 2009 (e SHTUNE dhe nga e diel ora 9,00 deri në 17,00 Oren. Pamja e mbahet në këtë adresë: Hafenstr. 29, 67.346 Speyer. Për Informata mund të na thirrni ne keta Tel.: 06 23 60 52 907 si dhe 01 77 82 86 773. Pjesëmarrja e juaj është respekt për ne, i cili do të na nderojë dhe lehtësojë dhembjen dhe pikëllimin ton si dhe do të na forcojë e motivojë tutje mir. E pikëlluar: Familja Krasniqi nga Zhilivoda, Prishtinë e Speyeri.


Për Qazim (AGA) Tafaj

Njoftojmë të afërmit, miqtë e dashamirët se me rastin e vdekjes së vëllaut Qazim (AGA) Tafaj, nga Nivokazi, Vellau Ali (AGA) Tafaj mir Syle (AGA) Tafaj hapin te pame të dielën, me 27.09.2009, nga ora 9, 00 deri në 17,00. Adresa: Centrala KKL elektrike, 5.325 Leibstadt, Zvicer. Për Informata me te hollësishme: 41 dhe 76 575 52 20 41 76 482 35 57.

Për Tafil Gashin
Me rastin e vdekjes së Tafil Islami Gashit nga Sverka e Klines, kusheriri Qerim Gashi hap të pame, të dielën, me 27.09.2009 nga ora 9,00 bis 16,00, Tannwaldstrasse ne 101, 4.600 Olten. Familja Gashi paraprakisht ju falenderon për mundimin tuaj Herzog uruar qė t'ua kthejmë këtë dhembje në gëzimet tuaja familjare. Kujdestar Telefoni: 079 447 44 23 (Qerim Gashi).


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sat Oct 03, 2009 12:09 pm, edituar 4 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty Ahmet Krasniqi-në 11 vjetorin e vrasjes

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 03, 2009 12:04 pm

Ahmet Krasniqi


Njoftime për të pame dhe përkujtime Ahmet%20Krasniqi
Ahmet Krasniqi(1948-1998)

Në 11-vjetorin e rënies

Sot, me 21.09.2009, u bene 11 vjet që nga dita kur Plumbat e tradhëtisë të moren jetën.
Familja farefisi si dhe nga Kosova dhe nga Diaspora të kujtojnë mir dhembje e krenari.
Ti Ische shembull i mirësisë, urtësisë dhe atdhedashurisë.
Ich amshueshëm qoftë kujtimi për Ty.
Vellau Behxheti mir Familje
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty Një vit pa bashkëshortin, babanë, vëllanë, gjyshin, axhën dhe dajën tonë të dashur

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 03, 2009 12:05 pm

Një vit pa bashkëshortin, babanë, vëllanë, gjyshin, axhën dhe dajën tonë të dashur

SADRI (REXHEP) NITAJ

(20.10.1946-3.10.2008)
Dhembja nuk shprehet me fjalë e as me lot, ajo gjendet thellë në zemrat tona, aty ku Ti qëndron përherë krenar, o BABA ynë i dashur. Sëmundja ta lëndoi shpirtin, mikpritjen të cilën e shprehje me lot.
Dhembja që mbetem pa Ty është e madhe, por fisnikëria dhe bujaria jote na bëjnë krenarë që të patëm.
E përkujtojnë me mall: bashkëshortja ZELFIJA, djemtë XHEMA, FATOSI e FATMIRI,vajzat SHPRESA, JEHONA, MIRDITA e AFËRDITA, vëllai SHABANI, motrat SHKURTA, GJEVA, NUSHA, TABJA, AJNISHAHI e SABRIA, si dhe nipat e mbesat dhe mbarë farefisi nga Kosova, Gjermania, Zvicra e Austria.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty Njoftim për të pame

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 03, 2009 12:06 pm

Njoftim për të pame




Ramush Gashi njofton të afërmit dhe miqtë e dashamirët se me rastin e vdekjes së nënës Azemine Kukleci - Gashi nga Muzhevina e Istogut, hap të pame, të dielën, më 4 shtatore 2009, në sallën e Komunës në Collomey 1868, Kantoni Vallais. E pamja fillon nga ora 8.00 deri në orën 17.00. Informata më të hollësishme mund të merrni në këtë nr. 076 240 6009.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty Me 2 tetor u mbushën njëmbëdhjetë vjet pa bashkëshortin e babaIn tonë të dashur

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 03, 2009 12:11 pm

Me 2 tetor u mbushën njëmbëdhjetë vjet pa bashkëshortin e babaIn tonë të dashur

Zeqë Idriz Dautaj

Edhe pse njëmbëdhjetë vjet u bënë, malli për ty çdo ditë e më tepër shtohet. Ishe baba i dashur dhe i mirë për familjen tonë, po ashtu ishe mik i mirë dhe i dashur për gjithë ata që të njohën. Gjithmonë do të jesh i nderuar dhe i paharruar për ne, baba i dashur.
Me respekt të përkujtojnë: bashkëshortja Gjyla me djemtë: Ylberin, Dukagjinin e Mentorin dhe me vajzat: Shpresa e Cyma, rejat, nipat dhe mbesat.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty U bënë 14 vjet pa më të dashurin tonë

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 03, 2009 12:13 pm

U bënë 14 vjet pa më të dashurin tonë



Njoftime për të pame dhe përkujtime Naman%20Buzoku
Albanian Buzoku



Edhe pse ke vdekur, përherë ke për të jetuar në zemrat tona. Malli dhe dhembja për ty do të na përcjellin gjithmonë. Bujaria dhe virtytet e tua na bëjnë të jemi krenarë që të patëm. Pushofsh në amshim!
E përkujtojnë me mall: Vajza Arifja me bashkëshortin Aliun dhe fëmijët: Valdeten, Burimin, Valoni e Avniun; bashkëshortja Lifa me djemtë: Shabanin e Ademin dhe vajzat: Hanifen, Nazmijen, Remzijen, Xhevrijen e Bedrijen me familjet e tyre nga Cyrihu i Zvicrës dhe Matiçani i Kosovës.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty Sot, më 29.9.2009, bëhen dy vjet pa bashkëshortin, babain dhe gjyshin tonë të dashur

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 03, 2009 12:14 pm

Sot, më 29.9.2009, bëhen dy vjet pa bashkëshortin, babain dhe gjyshin tonë të dashur


Njoftime për të pame dhe përkujtime Syla
Syle Hasani (24.4.1955 - 29.9.2007)

Nuk po mund të pajtohemi me humbjen tënde, o baba! Jeta u tregua e padrejtë, tė mori në kohën mė tė mirė qė pate me ne.
Të thuash fjalën baba është gjëja më e mirë në botë, por ta humbësh atė ėshtė shumė vështirë në jetë. Edhe pse prej nesh u ndave e na le me dhembje të madhe, do tė jesh gjithmonė nė zemrat tona.
Thonë se koha shëron dhembjen, por kot ... Malli e dashuria për ty gjithnjë e më shumë po shtohen, o Baba. Sot bëhen dy vjet pa ty, baba i dashur, qė shkove e na le kujtime mua e me lotë në sy. Gjithmonė do tė jesh në jetën tonë, edhe pse ne nuk mund tė tė shohim, e dimë që ti je gjithmonė pranė nesh. Ne jemi krenare qė tė baba patëm të dashur. Dashuria, Buzëqeshja dhe mirësjellja jote do tė mbeten gjithmonė nė mesin tonë.
Me shumë mall dhe dashuri të përkujtojnë: bashkëshortja Florija, demtë: Gzimi e Graniti, Filloreta vajza, Mimoza reja dhe nipat: Leonardi e Bleoni qė tė deshën dhe i Shono aq shumė - nga Zvicra.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty Hamdi Ramë Cakiqi

Mesazh nga Agim Gashi Sat Oct 03, 2009 12:16 pm




Njoftime për të pame dhe përkujtime Hamdi%20%20%20Cakiqi


Hamdi Ramë Cakiqi

Më 28.09.2009 u bënë 7 vjet pa më të dashurin tonë

Jemi krenar që të patëm dhe si të tillë do të kujtojmë sa të jetë jeta. Gjithmonë do të mbetesh në zemrat tona për dashurinë, bujarinë dhe mirësinë e ofruar.
E përkujtojnë më mall e pikëllim bashkëshortja: Bahtija, djemtë Fadili, Fatmiri, Florimi, Burimi, vajzat Gjylferia, Bahria, Liria, Isma, nuset Nasimja, Astrida, Hamidja, dhëndurët Bashkimi, Izijadini, Besimi, Geoffi dhe nipat e mbesat Arijana, Artoni, Driata, Floriani, Arbëri, Lisjeta, Adriani, Plaurela, Albani, Arianiti, Melinda, Bajrami, Adona, Arlinda, Verona, Donati, Learti, Ari, Leonora, Taulanti, Rita, Denisi dhe HAMDIU i vogël.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Njoftime për të pame dhe përkujtime Empty Re: Njoftime për të pame dhe përkujtime

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi