Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FTESË / INVITATION - PANAIRI I BURSAVE PËR ARSIM / EDUCATION SCHOLARSHIP FAIR

Shko poshtë

FTESË / INVITATION - PANAIRI I BURSAVE PËR ARSIM / EDUCATION SCHOLARSHIP FAIR Empty FTESË / INVITATION - PANAIRI I BURSAVE PËR ARSIM / EDUCATION SCHOLARSHIP FAIR

Mesazh nga Agim Gashi Thu Oct 15, 2009 1:24 am

FTESË / INVITATION - PANAIRI I BURSAVE PËR ARSIM / EDUCATION SCHOLARSHIP FAIR

FTESË
Kosova Academic Services - Shërbimet Akademike të Kosovës organizon

Panairi i Katërt Ndërkombëtar i Bursave për Arsim
16-17 Nëntor, 2009 Prishtinë
Takimi do të mbahet në
Pallati i Rinisë dhe Sporteve (Salla e Kuqe)

Numri i studentëve nga Kosova që po studiojnë jashtë vendit është më i madh se kurrë më parë. Kjo tregon rritjen e interesimit dhe vlerësimit nga rinia kosovare se një përvojë ndërkombëtare do t’u sjellë dobi atyre dhe vendit të tyre. Shërbimet Akademike të Kosovës (ShAK) që nga themelimi në vitin 2001 ka punuar në bashkëpunim me shtetet perëndimore, universitete dhe shkolla të larta për ta rritur numrin e studentëve që shkollohen jashtë vendi, veçanërisht në vendet me rëndësi stategjike për Kosovën: Evropë dhe Amerikë Veriore. Gjatë këtyre dy ditëve prezantohen më shumë se 100 bursa studimi për nivele të ndryshme të arsimit të lartë: fakultet, magjistrature dhe doktoraturë. Institucionet dhe agjensitë qeveritare që do të prezantojnë programet e tyre akademike dhe bursat gjatë këtij takimi janë:


Shërbimet Akademike të Kosovës – Fondacioni për Shoqëri të Hapur,
Ambasada Franceze – Qendra Kulturore Franceze,
DAAD
Spark – International Business College in Mitrovica
Sofreco – EU Scholarship Scheme
Universiteti i Prishtinës - LINK
Central European University
Universieti i Nju Jorkut Tiranë,
Universiteti Amerikan në Bullgari;


Hapja bëhet ditën e premte, më 16 Tetor 2009, në ora 10:00.


INVITATION


Fourth International Education Scholarship Fair
16-17 October, 2009 Prishtinë


Kosova Academic Services is organizing the Fourth Annual International Education Scholarship Fair on 16-17 October 2009. The event will take place at Pallati i Rinisë dhe Sporteve (Red Room). The official opening is on Friday 16 October at 10:00 am. We request the pleasure of your attendance.

Kosova students are studying abroad in record numbers. This reflects a growing interest and recognition of the Kosova youth that an international experience would benefit them and their country. The Kosova Academic Services (KAS), since its establishment in 2001, has been working in partnership with Western countries, colleges and universities to increase the student mobility, especially in places of growing strategic importance to Kosova: Europe and North America. During this two day event close to 100 scholarships will be presented for all levels of higher education. Following institutions and government agencies will present their education programs and scholarships to the public:

Kosova Academic Services – Open Society Foundation
French Embassy - French Cultural Centre
DAAD
Spark – International Business School in Mitrovica
Sofreco – EU Scholarship Scheme
University of Prishtina - LINK
Central European University
New York University in Tirana
American University in Bulgaria
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi