Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kryesia e KF ”Kosova”: Njoftim

Shko poshtë

Kryesia e KF ”Kosova”: Njoftim Empty Kryesia e KF ”Kosova”: Njoftim

Mesazh nga Agim Gashi Fri Jan 09, 2009 2:50 am

Kryesia e KF ”Kosova”: NjoftimKryesia e KF ”Kosova”: Njoftim U1_HysenIbrahimiKryesia e KF ”Kosova”
2009-01-07
Båstad

JURIA ORGANIZATIVE PËR EKIPET SPORTIVE NJOFTON PËR MBAJTJEN E TURNIRIT TË PARË TË PAVARËSISË SË KOSOVËS NË BÅSTAD TË SUEDIS

Kryesia e KF ”Kosova” Båstad, mori vendim që të mbanë turnirin e parë në futball të vogël për nderë të festës sonë kombëtare të Pavarësisë së Republikës së Kosovës.
-Turniri do të mbahet më datë 14-02-2008 ditë e shtunë.
Adresa : Stranden skolan, Båstad.
-Fillon në ora 8.30 min. në mëngjes.
-Mosprania për lojë e ekipit, humb me rezultat 3:0
-Ftohen ekipet që t’i paraqesin ekipet e tyre sa më parë.
-Çmimi për ekip është 1.000 kr.
-Afati i fundit i paraqitjes është data 01-02-2008.
-Shorti tërhiqet një natë përpara, më datën 13-02-2008, e premte, në sallën e
sportit ku luhet turniri, në ora 20.00 në mbrëmje.
-Ekipet duhet të marrin pjesë në tërhiqjen e shortit. Po qe se nuk kanë mundësi të
zgjedhin ndonjë individ me banim në këtë rrethinë dhe të autorizojnë që në vend
të tyre ta tërhjek shortin, apo qe se nuk mund të vijnë vet, atëherë njëri ndër anëtarët e Jurisë
e tërhejq shortin në vend të juajin.
-Mjetet duhen të paguhen në Sparbanken Gripen nr. 9330 263 084 097 9 - Hysen Ibrahimi.
- Në pagesë duhet të shenohet emri i ekipit, vendi dhe kapiteni i ekipit.
Për informatë më të hollësishme mund të kontaktoni në
celularin 0737663756, Hysen Ibrahimi ose
në e-mailin hysenib@hotmail.com, ose hysenib@yahoo.com
Pagesa duhet të bëhet sa më shpejtë që është e mundur. Ne planifikojmë t’i pranojmë 16 ekipe maximumin. Menjëherë si të mbushet numri i atyre të cilët bëjnë pagesët të parët (ata të cilët i kemi ftuar), ne do ta mbyllim
pranimin e ekipeve.
Deri më tani i kemi njoftuar mbi 50 ekipe në tërë Suedinë.
Më tepër se dy ekipe nga një vend mos të bëhen, për shkak të interesimit të madh
për pjesëmarrje.
Po ashtu, pranojmë sygjerime apo vërejtje të cilat i kontribuojnë turnirit nga Ju.
Për vërejtje Juria i merr parasysh dhe i shqyrton shumë seriozisht.
Medalet:
Tri vendet e para, marrin nga një kupë dhe nga 10 medalje.
Vendi i katërt merr vetëm kupë.
Zgjedhen tre lojtarët më të mirë.
Zgjedhen dy portjerat më të mirë.
Zgjedhen dy ekipet më të disiplinuara.
Zgjedhen dy referët më të mirë.
PARAQITENI EKIPIN – MOS U VONONI !
16 EKIPET E PARA QË BËJNË PAGESEN, ATO DO TË PRANOHEN !
PËR ATO TË TJERAT NA VJEN SHUMË KEQ !
Me këtë njoftim të njoftohen ekipet të cilat kanë marrë pjesë dhe që kanë qenë
të disiplinuara.
Pasi ta marrësh këtë njoftim, na shkruani se e keni marrë njoftimin dhe a ja keni
dërguar ndonjë ekipi. Në qoftëse ja keni dërguar na lajmëroni në cilin e-mail e
keni dërguar dhe a janë ekipë e disiplinuar.
PARAQITENI EKIPIN – MOS U VONONI !
16 EKIPET E PARA QË BËJNË PAGESEN, ATO DO TË PRANOHEN !
PËR ATO TË TJERAT NA VJEN SHUMË KEQ !
Me respekt:
Kryesia e KF ”Kosova” Båstad
Hysen Ibrahimi, kryetar.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi