Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Telegrame ngushllimi me rastin e vdekjes së Akademik Canës

Shko poshtë

Telegrame ngushllimi me rastin e vdekjes së Akademik Canës Empty Telegrame ngushllimi me rastin e vdekjes së Akademik Canës

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jan 12, 2009 5:08 pm

LIDHJA DEMOKRATIKE E DARDANISË

DEGA NË SUEDI

E nderuara Familje Cana, 2009-01-11

Stockholm -Suedi

Për historianin, atdhetarin, pajtimtarin e gjaqeve, udhërrëfyesin e Pavarësisë së Kosovës, nuk duhen shumë fjalë sepse veprat e profesor Canës do të mbesin prore në kujtesen tonë.Njerëzit si Profesor Cana janë vërtetë patriot me vepra e ato vepra kurrë nuk do t’i harrojë rinia kosovare e gjithëshqiptare.E nderuara familje Cana,Pranoni ngushëllimet tona më të sinqerta në emër të Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Dardanisë Dega në Suedi dhe të antarësisë së gjërë të sajë.

Hysen Ibrahimi, kryetar
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi