Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kujdes: Vaksina kunder gripit te derrit‏

Shko poshtë

Kujdes: Vaksina kunder gripit te derrit‏ Empty Kujdes: Vaksina kunder gripit te derrit‏

Mesazh nga Agim Gashi Fri Nov 20, 2009 1:26 am

Kujdes: Vaksina kunder gripit te derrit?


B.U.M. Church

messiahchurch1994@yahoo.comTungjatjeta jeta të gjithëve,

Këtu më poshtë është një letër nga Artoni prej Avganistani.

Është një paralajmerim i një mjeku suedez, që tregon se pse duhet pasur kujdes nga marrja e vaksinës kundër gripit te derrit.Femi Cakolli++++++++++++++++++++Të nderuar,

E ndjej për obligim t'ua dergoj këtë tekst të cilin e kam përkthyer për ju. Është tekst i një mjeku suedez, i cili u tërheq vërejtjen njerëzve lidhur me vaksinimin kundër gripit të derrave.

Tani mbetet tek ju të vendosni për këtë.

Jam farmaceut i kualifikuar. Kam bërë hulumtime të vaksinës së gripit të derrave të cilën qeveria jonë e ka blerë për ne dhe e cila është njëqind herë më e rrezikshme se gripi i derrave. A e dini se prodhuesit e vakcinës së gripit të derrave kanë kërkuar të lirohen ligjërisht nga paditë e mundshme në rast se vakcina u shkakton dëmtim njerëzve.
Nëse e keni prodhuar vakcinën për të cilën e dini se vepron, atëherë pse do t’iu nevojitet përjashtimi ligjor në rast të pasojave të padëshirueshme? Virusi i gripit të derrave ka mbytur gjithsej 2/3000 njerëz. Gripi i rëndomtë mbyt 40 000 njerëz në vit, e pse ne atëherë mbrohemi nga gripi i derrave e jo nga gripi i rëndomtë? A ka kjo logjikë? Për çfarë arsye atëherë shkaktohet aq shumë panik?
Vaksina kundër gripit të derrave përmban dy gjëra shumë të rrezikshme – njëra quhet thimerosol. Në përbërjen e tij ka 50% zhivë. Thimerosoli lidhet me receptorët në tru dhe kështu shkakton dëmtim të trurit. A është mençuri të injektohet thimerosoli dhe të shkaktohet dëmtimi i trurit, duke zvogëluar IQ e njerëzve për 10 pikë, si dhe dëmtime tjera të shumta, në mënyrë që të evitohet marrja e gripit i cili vret 95% më pak njerëz se gripi i rëndomtë?
Përbërësi tjetër i rrezikshëm i vaksinës kundër gripit të derrave quhet squalene. Squalene e mashtron sistemin tuaj të fillojë të vret qelizat tuaja, gjë që shkakton sëmundje auto-imune siç janë: astma, multipël skleroza, dijabeti dhe një varg sëmundjesh tjera, të cilat nuk kanë ende emra. A është mençuri të injektoni në vetvete ato gjëra, për t’iu shmangur gripit të lehtë, siç është gripi i derrave.
Nëse jeni shtatzënë, pyeteni veten edhe këtë – pse të merrni Panvax, kur ai përmban Neomicin sulfat dhe polymyxin B – prej të cilave të dyja paraqesin rrezik për fëmijën tuaj të palindur – për t’iu shmangur çkafit? Gripit të lehtë, i cili vret 95% më pak njerëz se gripi i rëndomtë?
Unë jam ekspert për analizë kirtike të barërave dhe efektin e tyre në njerëz.
Kjo gjë është helm. Mos e merrni atë. Mos lejoni që miqtë tuaj ta marrin. Nëse ndonjë idiot në laborator iu pyet: a dëshironi ta merrni këtë vaksinë, pyeteni për thimerosol, squalene dhe pse kompanija e cila e ka prodhuar don të ketë lirim ligjor nga paditë e mundshme dhe pastaj shikojini fytyrat e tyre të cilat do ta kenë pamjen e llojit: O Zot, ju më keni bombarduar me aq shumë pyetje në të cilat nuk kam përgjigje!
Dërgoi:Kadri Mani
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi