Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mirsetë na vini Akademik prof.Akil Mark Koci në Akademinë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe të arteve në Nju Jork.‏

Shko poshtë

Mirsetë na vini Akademik prof.Akil Mark Koci në Akademinë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe të arteve në Nju Jork.‏ Empty Mirsetë na vini Akademik prof.Akil Mark Koci në Akademinë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe të arteve në Nju Jork.‏

Mesazh nga Agim Gashi Mon Nov 23, 2009 9:44 pm

Mirsetë na vini Akademik prof.Akil Mark Koci në Akademinë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe të arteve në Nju Jork.‏

22 nëntor 2009


Mirsetë na vini Akademik prof.Akil Mark Koci në Akademinë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe të arteve në Nju Jork.

N J O F T I M

Z.- AKIL MARK KOCI !

Kryesia e Akademisë Shqiptaro - Amerikane e Shkencave dhe e arteve me qendër në NJU JORK, në Sh.B. A., në mbledhjen e saj më dt. 18 / 11 / 2009 ,mbasi u njoh me dosjen personale dhe veprimtarinë e shquar të prof. Akil Kocit, me banim në Londër-Angli, mori në shqyrtim kërkesën e tij për t'u pranuar antar korespondent i Akademisë tonë dhe vendosi :

Prof. Akil Mark Koci pranohet unanimisht antar-korespondet i Akademisë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe të arteve në Nju Jork.

Për kryesinë e Akademisë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe të arteve në Nju Jork.

Kryetari


Prof. Dr. Skënder Kodra D. V.

Sekretari shkencor

Dr. Namik Shehu D.V.


NJU JORK 18 / 11 / 2009


Letër nga shkenctari shqiptar Akademik Namik Shehu

Mirsetë na vini Akademik prof.Akil Mark Koci në Akademinë Shqiptaro-Amerikane të Shkencave dhe të arteve në Nju Jork.‏ Namiku70

Shkruan Namik Shehu


I nderuar Prof. Akil Koci !

Ju uroj përzëmërsisht dhe Ju përgëzoj për praniminTuaj si antar i devotshëm i Akademisë tonë.

Ju përshëndes me respekt dhe konsideratë të veçantë për veprimtarinë Tuaj të shkëlqyer si shkencëtar, artist, veprimtar i dalluar dhe si atdhetar i nderuar.

Kam kënaqësi të admiroj për aktivitetet Tuaja të shumta dhe për punimet e vyera, të bollshme dhe me mjaft vlerê kombëtare dhe më gjerë.

Jam njohur me nderimet e shumta dhe të merituara,që të janë berë nga intelektualët dhe shkencëtarët që të njohin dhe të vlerësojnë .Ju vlerësoj për titujt që Ju janë akorduar.

Unë jam njohur me veprat e Tuaja dhe për vlersimin që të ka berë Akademiku Prof. Dr. Kopi Kyçyku.

Të Uroj për librin Tuaj " Vibracioni i shpirtit Shqiptar", për fjala dhe muzika, dhe në veçanti vlerësoj me gjithë shpirt dhe zemër ,shkrimin monumental që të dedikon shkencëtarii ynë i preferuar Z. Flori Bruqi.

Kam dëshirë dhe kënaqësi që të m.i dërgoni dhe dhuroni veprat Tuaja , për t'Ju patur edhe më pranë.

Me respekt dhe konsideratë .

Miqësisht.

I Juaji Namik M. Shehu.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi