Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prostituta per te shuar urine

Shko poshtë

Prostituta per te shuar urine Empty Prostituta per te shuar urine

Mesazh nga Agim Gashi Tue Dec 22, 2009 11:49 pm

Prostituta per te shuar urine

Prostituta per te shuar urine -historia-shkoder-1
Fati i ka bere qe te rriten jetime, por varferia i ka detyruar te prostituojne per buken e gojes. Pese vajza jetime nga Shkodra detyrohen te dalin ne rruge, sa here uria mbyt cdo norme morali pasi nuk kane asgje cfare te hane.

Nje nga vajzat, e cila vetequhet Dana, gjen kurajon te tregoje ne kamera kete pjese te hidhur te jetes se saj.
“Vendin ku te fleme e kemi. Por dalim jashte kur ngelemi pa buke. Dalim neper rruge per te fituar buken. Nuk na merr njeri ne pune. Ne i kemi duart dhe kembet, por s’na pranon njeri ne pune”, thote Dana.
Asaj, por edhe shoqeve te saj, askush nuk u ofron pune. E ne keto kushte, puna e vetme eshte ajo ne rruge, ku jo pak here i mashtrojne dhe i rrahin.
“Qe e vogel kam filluar te punoj ne rruge, qe kur kam dale nga shtepia e femijes. Ka edhe vajza qe jane jetime dhe dalin, pasi detyrohen. Kur nuk na ka mbajtur nena, ne presim edhe shkelmin”, shprehet Dana.
Dana eshte 18 vjec, ka pamjen e nje djali, si edhe mikeshat e saj. Nuk mund t’i mbaje floket e gjate apo te vishet si vajze, pasi edhe keshtu thote ajo e kemi jeten shume te veshtire.
“Dua te punoj ne nje fabrike, te shes ndonje gje se keshtu nuk vazhdohet me”, thote ajo.
Pasi mbushi 14 vjec, drejtori i shtepise se femijes vendosi ta dergoje ne konviktin e Tiranes. Dana tregon se i kerkoi shoferit ta sillte ne Shkoder.
Nuk mund te qendronte aty, pasi ne Shkoder kishte motren e saj te vogel qe jetonte ne shtepine e femijes.
Por, ndersa kthehej per ne Shkoder, edhe jeta e saj pati nje kthese tragjike. Shoferi e perdhunon dhe e braktis ne Lezhe, ku per nje vit e gjysme u be pre e abuzimeve dhe e rrahjeve pa fund. Kur rikthehet ne Shkoder, ajo ishte ndryshe.
“Une kam jetuar ne rruge. Me kane rrahur e me kane zhdepur. Une i kam denoncuar edhe ne polici, por i kane mbajtur nja dy tre dite dhe me pas i kane nxjerre prape. Here na paguajne e here s’na paguajne, cfare nuk ndodh”, shprehet ajo me tej.
18 vjecarja e njeh te emen, por ate nuk mund ta pranoje. Ajo eshte nje nga jetimet e Shkodres, per te cilen nuk ka pune, nuk ka buke dhe ku te gjithe e paragjykojne. (tch)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi