Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kryesitë e ,,FBKSH“ për Evropë mbajtën një mbledhje me 26.12.2009

Shko poshtë

Kryesitë e ,,FBKSH“ për Evropë mbajtën një mbledhje me 26.12.2009 Empty Kryesitë e ,,FBKSH“ për Evropë mbajtën një mbledhje me 26.12.2009

Mesazh nga Agim Gashi Sun Dec 27, 2009 10:56 pm

K O M U N I K A T ËKryesitë e ,,FBKSH“ për Evropë mbajtën një mbledhje me 26.12.2009Kryesitë e ,,FBKSH“ për Evropë mbajtën një mbledhje me 26.12.2009 GetAttachment.aspx&hm__qs=file%3d73ba69d1-4b68-49ca-9fcb-9030a182f9fd.jpg%26ct%3dYXBwbGljYXRpb24vb2N0ZXQtc3RyZWFt%26name%3daW1hZ2UwMDEuanBn%26inline%3d1%26rfc%3d0%26empty%3dFalse%26imgsrc%3dcid%253aimage001.jpg%254001CA872C.6875C5A0%26msgHash%3dffffffffffffffff&oneredir=1&ip=10.1.1061-Shqyrtimi i situatës politike ne trojet etnike Shqiptare!

2-Dorëzimi i kërkesës nga Qeveria Sali Berisha që të hyjë në Be,si Gjysmë Kombi dhe si Gjysmë Shteti.

Ne këtë mbledhje ishin të pranishëm nga një përfaqësues nga të gjitha shtetet e Evropës dhe shtetet e beneluxit ,,Belgjikës” dhe Koordinatori i ,,FBKSH” për Evropë Prof.Xhavit Dalloshi.

Kryesia e ,,FBKSH” për Evropë merr vendim qe të del me një Komunikatë për Opinion!Kryesia e Fbksh për Evropë dënon dorëzimin e kërkesës së gjysmë Shqipërisë nga Sali Berisha që të hyjë në Evropë,Gjysmë Kombi dhe gjysmë shteti.

Me këtë kërkesë shkelet Kushtetuta e vitit 1998 e Republikës së Shqipërisë! Ku mbrohen të drejtat e popullit shqiptarë jashtë kufijve të sajë !

Fbksh habitet se si nuk reaguan Qeveria e Kosovës parlamenti dhe kuvendi.

Partitë politike heshtën si ne Shqipëri Kosovë Iliridë dhe Preshevë e Bujanovc!

Heshtën edhe gazetar, lëvizje,fronte që në gojë kanë bashkimin Kombëtarë, po në fakt nga këta nuk ka diçka konkrete në këtë drejtim fare.

Këto lëvizje ja janë dekor i partive politike apo janë formua për interesa personale karrieriste.

I Vetmi që Reagoi ishte Patrioti atdhetari i pa lodhur i çështjes Kombëtare Prof.Mehdi Hyseni dhe Cen Pushkolli gazetarë dhe aktivistë i kauzës për Bashkimin Kombëtarë.

Duhet të ju kujtohet qytetarëve dhe Qeverisë së Shqipërisë asaj të Kosovës dhe partive politike anembanë trojeve shqiptare se Gjermania u bashkua në bazë të kushtetutës së sajë, Gjermanët pas luftës së dytë botërorë kishin futë në kushtetutë Bashkimin e Gjermanisë Lindore.

Po ky bashkim erdhi edhe me këmbë nguljen e Qeverisë perëndimore Gjermane dhe protestave gjithë popullore të Gjermanisë Lindore.

Ata nuk pritën qe bashkimin e kombit do t,ja bjerë dikush në pjatë .

Është turp që Qeveritarët në Shqipëri Kosovë, gazetare, lëvizje ,fronte ,parti politike Akademik Intelektual etj ti mbyllin sytë për këtë çështje madhore..

Apo janë pajtuar me Kosovarizmin dhe Kosovën Multietnike të ndarë e të copëtuar !

Apo presin qe ,,Kosovarët “ siç i quajnë sot shumë qeveritarë ,gazetare, Akademik e politikanë dhe mburren me heqjen e termit shqiptarë !

Që Kosova të futet ne BE përmes Serbisë, që donë të thotë se këta pranojnë që Kosova të jetë nën sovranitetin serbë me një status special sipas rez:1244 .Po ceku nga shkrimi i cituar i atdhetarit të shquar Prof. MEHDI Hyseni , ciatin e Ismajl Qemajlit që thoshte:“NJË POPULL QË FLE AI VDES” !

Gjermani 26.12.2009

Koordinatori i ,,FBKSH” për Evropë

Prof.Xhavit Dalloshi
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi