Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

T H I R R J E - *Të ndihmojmë Atdheun, popullin Shqiptarë, në këtë rast katastrofe, shkaktuar nga përmbytjet urjore!*

Shko poshtë

T H I R R J E - *Të ndihmojmë Atdheun, popullin Shqiptarë, në këtë rast katastrofe, shkaktuar nga përmbytjet urjore!* Empty T H I R R J E - *Të ndihmojmë Atdheun, popullin Shqiptarë, në këtë rast katastrofe, shkaktuar nga përmbytjet urjore!*

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jan 11, 2010 5:05 pm

T H I R R J E - *Të ndihmojmë Atdheun, popullin Shqiptarë, në këtë rast katastrofe, shkaktuar nga përmbytjet urjore!*


*E W O L U S*

Shoqata Humanitare Gjermano Shqiptare

*Eine Welt ohne Leid und Schmerz*

*Nje botë pa vuajtje dhe pa dhëmbje*

Me qënder në Gjermani

Kortumstr.125, 44 787 Bochum, Germany

Telefon: 0049 2345864638(10°°-18°°)

Celular: 0049 1735701252(në çdo kohë)- T H I R R J E -Shpallim Aksionin Humantiar;

*Të ndihmojmë Atdheun, popullin Shqiptarë, në këtë rast katastrofe, shkaktuar nga përmbytjet urjore!*Të dashur bashkatdhetarë kudo që ndodheni!Ju
bëjmë thirrje të ndihmoni më çdo mundësi tuajen’ sado të vogël, që të
japim kontributin tonë njerzorë, si qënie Humane, në ndihmë të njerzve
në vuajtje në Atdhe, në këtë rast katastrofe ujore të jashtzakonshme!
Garnatojmë
dërgimin e ndihmës tuaj’ sado të vogël në çdo derë të familjeve të
dëmtuara si dhe të sëmurve e të pamundurve’ të atyre familjeve, duke ua
dorzuar në dorë direkt atyre njerzve, në emrin tuaj, kundrejet
nënshkrimit të marrsit të ndihmës dhe njëkohësisht duke bërë publik
ëmrat e të gjithë emigranteve që ndihmojnë ndihme’ emër për emër, dhe
krahas emrit edhe shumën që ju mund të depozitoni pranë organizimit
tonë!
Garantojmë
dërgimin e ndihmës tuaj sa më urgjent në duart e të dëmtuarve, ku në
çdo zraf do të jetë i shkruar emri juaj si dhurues dhe pasi te
realizohet ai mison i përbashket me ne, duke bashkpunuar me anëtarët e
organizimit tonë human në Atdhe, si dhe me pushtetin qëndror e vendor
në Shqipri, ku do te orientohemi për familjet më në rrezik, do të bëjmë
publike në mediat e vendit çdo ndihmë tuajen, Media të cilat do ti
kërkojmë të na shoqërojnë në vëndet përkatse për të dokumentuar ndihmën
tuaj dhe veprimtarinë tonë humanitare në kete Aksion tonë!
Ju ftojme për ndihmë njerzore të gjithëve, pa dallim ideshë, bindjesh, krahinash apo besimesh!

Jeni të nderuar para njerzimit dhe para Zotit nëse do të mundeni të ndihmoni dhe të bashkpunoni me ne!

Ndihmat tuaja si vlerë monetare, mund ti derdhni në këtë Konto Numer:

Konto Nr. 2347200

BLZ: 43060129

Emri i Bankes: Volksbank Bochum -Witten eG

Germany

Derdhjen në konton korente bëjeni nën emertesën;

Hilfe für Familien in NOT Situation in Albanien, wegen Wasser Katastrophen!

Shqip do të thotë; Ndihmë për familjet në Rrezik në Shqipëri, nën Katastrofa ujore!Shkruani dhe emrin tuaj dhe adresën tuaj!Ndërsa
ndihma matriale në veshje etj. në paketa deri në 20 kg, apo të tjera
paisje… simbas dëshires dhe mundësive tuaja, mund ti sillni në adresën
e sipërshënuar në krye të Thirrjes tonë!


Ndërsa në pamundësi për ti sjellur, konkatoni me ne në telefonat tanë!Ai që ndihmon sot, do të ndihmohet nesër nga Zoti dhe njerzorja e njerzimit!Zoti ju dhashtë çdo gjë të mirë për jetën tuaj si dhe mundësinë për të ndihmuar të tjerët!Për *EWOLUS Human Organisation*

Organizatori kryesorë

Llemadeo-Lleshi Amadeo D.

Germany


Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi