Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Përkujton Dr. Rugovën në 4-vjetorin e vdekjes

Shko poshtë

Përkujton Dr. Rugovën në 4-vjetorin e vdekjes Empty Përkujton Dr. Rugovën në 4-vjetorin e vdekjes

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jan 17, 2010 4:40 am

Përkujton Dr. Rugovën në 4-vjetorin e vdekjes

Dega e LDK në Zvicër
Ju
ftojmë që të na nderoni me pjesëmarrjen Tuaj në tubimin përkujtimor me
rastin e katërvjetorit të vdekjes së kryetarit historik të Kosovës dhe
të Lidhjes Demokratike të Kosovës, ikonës së historisë më të re
shqiptare, intelektualit, krijuesit, njeriut me kulturë botërore dhe
europiane, themeluesit të pavarësisë dhe shtetësisë së Kosovës, Dr.
Ibrahim Rugovës, i cili ishte, është dhe do të mbetet njeriu i
pazëvendësueshëm që me vizionin e tij largpamës. Përkujtimi për
Presidentin Dr. Ibrahim Rugova ka rikthyer dhembjen edhe katër vite më
pas, duke rikujtuar çastet e dhembjes së katër viteve më parë, por
aspak pa e zbehur respektin, dashurinë dhe krenarinë për Të.
Tubimi përkujtimor do të mbahet të dielën, më 24 janar 2010 në ora 14.00.
Adresa: Gemeinschaftzentrum Telli, Girixweg 12, 5004 Aarau /AG
Shpresojmë se me gjithë angazhimet e përditshme dhe agjendën Tuaj të
ngjeshur që keni, do të gjeni kohë për të na nderuar me pjesëmarrjen në
këtë tubim përkujtimor.
Për shkak të çështjeve organizative, ju lutemi që, nëse keni mundësi, të na konfirmoni ardhjen Tuaj në këtë tubim përkujtimor.
Për ndonjë informatë eventuale mund të thirrni në telefonin Mobil: +41 79 307 21 78

Haki Latifi, kryetar i Degës së LDK-së në Zvicër
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi