Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Festa e Pavarësisë organizohet në Jülich

Shko poshtë

Festa e Pavarësisë organizohet në  Jülich Empty Festa e Pavarësisë organizohet në Jülich

Mesazh nga Agim Gashi Sun Feb 07, 2010 3:14 pm

Njoftim


Festa e Pavarësisë organizohet në
Jülich

Klubi "Bashkimi Kombëtar" i Jülich-it të Rinit Veriorë,
në përvjetorin e dytë të Pavarësisë së Kosovës, organizon


shënimin e kësaj date të rëndësishme të historisë më të re
kombëtare me një varg aktivitetesh, ndërkaq mbrëmja solemne me program
festiv do të mbahet me datën 20.02.2010, në lokalet e Bürgerhalle-së
në Kosllar, Rathauserstr. 15 dhe fillon në orën 18:00.


Programi përbehet nga pjesa solemne, kulturore dhe ajo muzikore, ku
do të marrin pjesë këngëtar të Estradës së


Kosovës.


Pritet numër i madhë mysafirësh ku do të ketë edhe përfaqësues
Gjerman të cilët e kan konfirmuar pjesmarrjen,prandaj organizatori
ka vendosur që dyert e sallës të jenë të hapura nje orë më parë.


Klubi "Bashkimi Kombëtar" i Jülich-it ju dëshiron mirëseardhje.


Hamit Halili


Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi