Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

THIRRJE PUBLIKE E FRONTIT DEMOKRATIK TË BASHKIMIT KOMBËTAR-FDBK

Shko poshtë

THIRRJE PUBLIKE E FRONTIT DEMOKRATIK TË BASHKIMIT KOMBËTAR-FDBK Empty THIRRJE PUBLIKE E FRONTIT DEMOKRATIK TË BASHKIMIT KOMBËTAR-FDBK

Mesazh nga Agim Gashi Sun May 09, 2010 11:40 pm

THIRRJE PUBLIKE E FRONTIT DEMOKRATIK TË BASHKIMIT KOMBËTAR-FDBK

Fronti Demokratik per Bashkim Kombetar


THIRRJE PUBLIKE E FRONTIT DEMOKRATIK TË BASHKIMIT KOMBËTAR-FDBK
TË BASHKUAR NË PROTESTËN E SHKUPIT LEGJENDAR!
Fronti Demokratik i Bashkimit Kombëtar (FDBK), jo vetëm që e mbështet protestën në ish-Kryeqendrën ë Vilajetit të Kosovës, në Shkupin tonë Legjendar, që do të mbahet më 10 Maj 2010, por te të gjithë anëtarët dhe simpatizantët ë FDBK-së në Shqipërinë Lindore në IRJM (Lugina ë Vardait-ILIRIDA), apelon edhe kërkon që, të mobilizohen masovikisht dhe të japin kontributin e tyre maksimal në mbarëvajtjen dhe përfundimin me sukses të plotë të protestës së organizuar nga rinia heroike shqiptare e Shqipërisë Lindodre nën IRJM.

Nga ana tjetër, Kryesia Qendrore e FDBK-së, njëkohësisht edhe apelon dhe kërkon që, të gjithë protestuesit shqiptarë, dhe mbi të gjitha organizatorët e protestës mbarëpopullore, maksimalisht të shtojnë vigjilencën e tyre dhe të mos gabojë që të biejnë pre e provokacioneve dhe shantazheve të policisë sllavo-maqedonase të Qeverisë Gruevski-Ahmeti.

PËRPARA DREJT FITOREVE TONA TË REJA…!

LAVDI DËSHMORËVE TË KOMBIT SHQIPTAR…!Shqiptarisht;Presidenti i FDBK-së,

Magj. Gafurr ADILI.Tiranë, më 05 Maj 2010.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi