Nga: Shahin KOLONJA : Majtas komuniste,"djathtas" komuniste‏

Shko poshtë

Nga: Shahin KOLONJA : Majtas komuniste,"djathtas" komuniste‏

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jun 17, 2010 4:05 pm

Marre nga www.lajmishqip.com


Nga: Shahin KOLONJA : Majtas komuniste,"djathtas" komuniste‏Çdo gje e ka nje fund….Majtas komuniste,"djathtas" komuniste
me keta bandite,gje mos u bitiste.
Vetem shkaterrim,mbjellin ne cdo ane
njeri kaleron,tjetri shan babane….

Njeri ligjeron si i pare-sekretar

tjetri ison mban,sikur eshte gomar.
Njeri mbron blune,tjetri qan rozen
njerezia shkrete,vetem shikon bozen.

Kemi 20 vjet,vetem tranzicion

kjo politike,gjithmone po gabon.
S'eshte rastesi,nuk eshte vetem faj
ky popull po duron,lot s'ka te qaj…

Durimi ka shkuar,pritja ishte e gjate

na ngopen me fjale,keta psikopate.
Tani koha vajti,afat me nuk ka
mbetem sic qeme,ne xhep pa para.

Politika jone,vetem pasurohet

grinden per gallate,kjo nuk durohet.
Njeri shan trafikun,tjetri do kutine
ashkush nuk kujtohet per Shqiperine.

Njeri ne pozite,ka qejf kalerimin

me samar a shale,nuk e di kuptimin.
Tjetri pak si snob,qejf si ka grate
tek kulla e Babes,prish gjithe parate.

Njeri me Fatmire,tjetri ka nje Dash

jane bere per popull,si kau balash.
Me servile dendur,sekretare ngopur
populli asnjehere ne kusure sosur.

Politikanet tane,kane mbetur prapa

nuk i lodh as dita,te pagjume nata.
Mendjen shume e vrasin,kjo me siguri
jo per memedhe vetem per "parti".

Atdheu renkon nga gjema e madhe

njerezia dendur borxhe e male me halle.
Vendi si torte shtruar,per serbe e greke,
pushtetin s'leshojne,ndonese s'kane breke.

Hajde gjeme madhe,kusaret drejtojne

qaj moj Shqiperi,per c'te punojne.
Deri kur…se dijme,cdo gje ka nje fund
sepse drejtesia,cekanin do tund.

Asgje nuk harrohet,as Sali dhe Edi

qe nate dhe dite,mendojne vec per vedi.
Asgje nuk harrohet,as Fatmir Gerdeci
as Dashi nga Peza,qe ne gjatosh ngeci.

Boll me eunuke,boll me sekretare

20 vjet harxhuam,tamam si te marre.
Besuam ne endrra,besuam ne liri
me keta politikane,s'beshesh Shqiperi….
avatar
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45956
Age : 64
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi