Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LD Gjermani: Presidenti po pshurrë mbi Kushtetutën e Kosovës, ne do të kthehemi në LDK, por jo në atë të Sejdiut

Shko poshtë

LD Gjermani: Presidenti po pshurrë mbi Kushtetutën e Kosovës, ne do të kthehemi në LDK, por jo në atë të Sejdiut Empty LD Gjermani: Presidenti po pshurrë mbi Kushtetutën e Kosovës, ne do të kthehemi në LDK, por jo në atë të Sejdiut

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jul 19, 2010 8:06 pm

LD Gjermani: Presidenti po pshurrë mbi Kushtetutën e Kosovës, ne do të kthehemi në LDK, por jo në atë të Sejdiut 23312_116519628387825_2797_n

LD Gjermani: Presidenti po pshurrë mbi Kushtetutën e Kosovës, ne do të kthehemi në LDK, por jo në atë të Sejdiut
Nga Fadil Demaku:


Z.Ismet Beçiri, presidenti po pshurrë mbi Kushtetutën e Kosovës, ne do të kthehemi në LDK, por jo në atë të Sejdiut

LD Gjermani: Presidenti po pshurrë mbi Kushtetutën e Kosovës, ne do të kthehemi në LDK, por jo në atë të Sejdiut 38286_134220876617700_116519628387825_168770_6697140_n



[color=indigo]E njoha këtu e njëzet e pesë vite më parë. Isha kryetar i rinisë së Drenasit atëbotë, ndërsa Fatmir Sejdiu ishte i rinisë së Prishtinës.
Ishte një orator i mirë, por i neveritshëm. Ishte sa i aftë po aq edhe labil e i pa vendosur. Ai nuk ishte person që mund të ngulte një kungj dikund për t'u lidhur. Ishte me të gjithë dhe me askend, sepse çmonte veq veten e tij. I donte të gjithë përballë dhe urrente të gjithë pas shpine. Nuk më deshti kurrë, por edhe unë e urrejta më shumë nga të gjithë kolegët. Luftonte për pushtet, njëkohësihtë mbahej patriot i madh. Një tip i pashpjegueshëm.
Ditën vraponte pas Ibrahim Rugovës, natën e kalonte me Hashim Thaqin. Nuk mendoj se kishin marrdhënje seksuale, sepse për këtë le të flas gruaja e tij.
Nuk i mjaftoi titulli doktor i shkencave juridike, prandaj pranoj të bëhet president i Republikës së Kosovës, pasi presidenti historik i Kosovës u nda nga ne, madje edhe si qen i Hashim Thaqit, por me rëndësi president. Qëllimi u arrit. Edhe gruaja filloi ta thërras me këtë titull.
I lumtë!
Detyrën e tij prej qeni e kreu me shumë sukses!
Shkatërroi LDK-në e Ibrahim Rugovës, me qëllim që Hashimit ti mundësojë ardhjen në postin e kryeministrit.
Më vonë duket sikur u pendua, por ishte vonë, doktori ynë tashmë kishte shuar etjen me shurren e Hashimit.
Shaktrrimi i LDK-së e futi në historinë e LDK-së si njeriun e përçarjës dhe shkatrrimit të asaj që i madhi Dr.Ibrahim Rugova kishte krijuar për vite të tëra.
Ardhja në krye të shtetit e një tipi labil siq është Fatmiri, fillimishtë dukej sikur një thyerje e akullit të krijuar mes PDK-së dhe LDK-së, prandaj shumëkush u mashtrua, duke krijuar përshtypjen se ishte gjetur zgjidhja e henedeqeve të krijuara brenda popullit tonë.
Ka ende të atillë që nuk e kanë ndryshuar këtë bindje!
Iluzioni se me çthurjene LDK-së po normalizohet gjendja politke në masë ishte vetëm i përkohshëm.
LDK-ja humbi karakterin rugovian e kosovar!
Ajo mori kahjen e një kopje të zbehtë të PDK-së, duke u lokalizuar dhe marrur karakterin llapjan.
Ky qëndrim i Ismet Beqirit është vetëm një dëshmi e fuqishme e konstatimit tim.
Ata që po kthehen në LDK, nuk po kthehen në LDK-në e Fatmir Sejdiut, sepse ajo është bërë tashmë bashkëpjesmarrëse në krimin e organizuar shtetëror ndaj pasurisë së Kosovës, përkrah PDK-së. Proporcionaliteti i pjesmarrjës së saj në bashkëqeverisje është plotësuar edhe me pjesmarrjen nëpër format e keqpërdorimeve dhe korrupcionit.
Zoti Ismet, mos bënë hopyer gardhin!
Para Fatmir Sejdiut është një moment i madh historik, një shansë e vetme për të ndrruar historinë e jetës së tij politike, por edhe të djathtës kosovare. Më mirë të them për të shlyer njollën e madhe në biografinë e tij politike.
Nëse nuk do ta provojë të bëj atë, më vjen keq por i bëftë mirë titulli i turpit- shkatërruesit të LDK-së rugoviane.
Ne do të kthehemi në LDK, por jo në LDK-në e Fatmir Sejdiut!
Dhe po, moralisht ka lenduar Kushtetuten e pashkruar njerezore, duke ngrirë postin e presidentit të LDK-së! Z.Ismet nuk e sheh këtë, njësoj sikur qeveritarët tanë që nuk po shohin krimin e organzuar nga radhët e PDK-së, sepse nga lakimia për pushtet ua falin gjithë mëkatet padronëve.
Atë ditë kur Fatmir Sejdiu pa kushte do të pranoi që nga radhët e LDK-së apo adhuruesit e të djathtës kosovare rugoviane të zgjidhet;

GRUPI PER PERGATITJEN E KONGRESIT TE BASHIKIMIT TE DY KRIHEVE TE LDK-së

dhe do të jetë i gatshëm të ulet edhe me përfaqësuesit e LDD-së për të shpëtuar LDK-në rugoviane, ka mundësi që adhurursit e të djathtës t'ia zvogëlojnë mëkatet dhe përgjegjësinë për gjendjen aktuale në LDK.
Kreysia e tashme e LDK-së aktuale, poashtu është e padenjë të përfaqësoj LDK-në e bashkuar!
Njësoj edhe për organet tjera drejtuese të LDK-së!
Nëse Fatmiri nuk do të gjej forcë intelektuale ta bëj këtë, atëherë pavarësiht prej tij do të vetorganizohemi dhe krijojmë këtë grup punuese prej emrave më të shquar në skenën politike kosovare dhe intelektualëve që qëndruan anash gjatë kësaj periudhe, si të zhgënjyer nga papjekuria, apo ambicjet karrieriste të Fatmirave.


Zgjodhi për ju: LD Gjermani fb/ boss
Foto e redaksisë
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi