Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Facebook do të integrohet me Skype

Shko poshtë

Facebook do të integrohet me Skype Empty Facebook do të integrohet me Skype

Mesazh nga Agim Gashi Thu Sep 30, 2010 1:26 am

Facebook do të integrohet me Skype

Posted: 29 Sep 2010

Sipas All Things Digital, Facebook dhe Skype janë duke punuar së bashku që të integrojnë dy shërbimet në të dyja faqet e tyre.

Partneriteti i tyre do të ndryshojë shumëçka në industrinë e komunikimit, duke e pasur parasysh popullaritetin dhe numrin e anëtarëve të Facebook dhe shërbimin e lirë që e ofron Skype.

Ky partneritet do të nënkuptonte integrimin e SMS-ve dhe thirrjeve me Facebook Connect, ndërsa sipas Facebook thuhet se qëllimi i tyre është të integrojnë dy shërbimet më afër njëra tjetrës, për të shtuar kështu më shumë mënyra për përdoruesit, dhe mënyrave se si ata komunikojnë.

Skype ka më shumë se 560 milion përdorues të regjistruar, ndërsa 126 milion prej tyre e përdorin shërbimin e saj, një herë në muaj, të paktën.

Në anën tjetër, Facebook ka më shumë se 500 milion përdorues aktiv që e vizitojnë këtë faqe disa herë brenda ditës.
Kur këto dy shërbime të integrohen mes vete, kjo do të thotë se përdoruesit do të mund të shkruajnë SMS dhe të thërrasin miqtë e tyre në Facebook nga Skype.

Mirëpo, kjo nuk është e tëra. Përveç tjerash, përdoruesit e Facebook do të mund të komunikojnë mes vete edhe me video, në vend të komunikimit me tekst të cilin e realizojnë sot, përmes Facebook Chat.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi