Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan

2 posters

Shko poshtë

Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan Empty Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan

Mesazh nga Agim Gashi Mon Oct 25, 2010 10:38 am

Ngushllimi i petes për poetin
Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 71505_453748954599_744374599_5247572_6712205_n

Me hidherim te madh mora vesh vdekjen e mikut dhe poetit te madh Gjakush Tana alias Ferit Ramadani.Bashkohem ne dhimbjen e familjes dhe miqve te tij.Ngushellime familjes,miqve dhe te gjithe atyre qe e njohen.Sot familja humbi babain,ne shokun dhe letersia nje nga nxenesit e shkelqyer te saj...Qofshin te paharruara kujtimi dhe vepra e tij...


Me pikellim:Lediana Kapaj
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan Empty Ngushllime të miqëve

Mesazh nga Agim Gashi Mon Oct 25, 2010 10:51 am

Ngushllime të miqëve
Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 41667_1694779987_2153_q
Nehat Jahiu

Te gjithe miket dhe miqte e morem kete lajm te hidhur per vdekjen e mikut dhe poetit tone te madh Gjakush Tanes Alias Ferit Ramadanit. Edhe une mikja ime dhe ti poete e mrekullueshme Lidiana i bashkohem ngushllimit tend! Njeherit ju njofto...j ty dhe te gjithe miket e miqte e mi se une posa mora lajmin per vdekjen e miku tone i bera nje telefonat djalit te te ndjerit mikut tone z. Ferit Ramadani z. Arditit dhe i shpreha ngushllimet e mia atij dhe tere familjes se tij ne e emrin tim personal dhe ne emrin e te gjithe mikeve e miqve te poetit tone te nderuar, te respektuar dhe shume te dashur. Numri i telefonit te djalit te Ferit Ramdanit eshte ky:
0038970539611. Varrimi i te ndjerit miku tone behet neser ne oren 16 ne fshatin e tij te lindjes te komunes se Kercoves.


Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 48910_1568334934_6777125_q Vullnet Mato Shpreh dhimbjen time dhe i dergoj ngushllime famailjes dhe shoqerise se tij per ket humbje te madhe. Ndonese nuk e kam njohur, emri dhe krijimtaria e tij do te mbeten te pavdekshme.


Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 23252_1470216716_4461_q Pipa Agim I paharruar qofte. Jeta e tij, sebashku me poezine qe ai shkroi, u kthefshin ne nje peme te madhe me fruta te embla, per te afermit, miqte dhe te gjithe ata qe do te vijne, pas tij! I ndrit'te shpirti ne Paqe! Amen!


Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 41471_100001025240732_2262708_q Bardhzash Mali I lehtë i qoftë dheu!
E pata dhe më pat mik!
Qe shkrimtar dhe atdhetar i përkushtuar!


Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 49227_100000876142858_5414947_q Demush Zefi Ngushllimeve familjes Gjakush Tana i cili u nda per jete nga ne dhe shkrimet, per te qene ne jeten e pasosur


Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 41415_100000232643811_3337_q
Skender Braka Flm shume... Ndihem i tronditur prej jketij lajmi kaq te hidhur e te papritur. Shpreh dhimbjen time te thellë per humbjen e ketij njeriu te madh dhe të poeti te talentuar. Nuk me besohet.... Nuk di rrethanat e humbjes se jetes se tij, por m...e vdekjen e Gjakushit, them se familjaret kan humbur njeriun e tyre me te dashur, ne shokun dhe mikun me te mire.. U percjell ngushellime familjareve, por i siguroj se Jeta dhe vepra e tij qe la pas do te mbetet e pavdekeshme. Qoftë i perjeteshem kujtimi i tij. Dheu ku prehet iu beht gjithmone e me i lehte..Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 49853_100001539519941_7097662_q Mihallaq Qilleri Ngushellime familjes s; mikut tonë Gjakush Tana. Qofte i paharruar!


Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 41384_644509076_1283212_q Agim Gashi Ngushllime familjes, farefisit, miqëve dhe artëdashësve. Të lehtë e pastë dheun shqiptar!


Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan 41404_100000202629693_5212125_q
Adem Berisha Me dhimbje morra lajmin mbi vdekjen e Ferit Ramadanit, poetit të letrave shqipe.Familjes, farefist dhe miqëve u shprehi ngushllimet e mia të sinqerta!


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Mon Oct 25, 2010 5:15 pm, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan Empty Re: Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan

Mesazh nga shaban cakolli Mon Oct 25, 2010 1:52 pm

Nuk do e jepnim per asnjë çmim,vdekja tinzare qëllon padiktueshëm mbi njerëz të penës në kohën kur na duhen më së tepërmi.Kujtimi për te do të jetë i pashuar.
shaban cakolli
shaban cakolli

Numri i postimeve : 353
Registration date : 18/12/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan Empty Re: Ngushllimi i petes Lediana Kapaj për poetin Ferit Ramadan

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi