Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Deklaratë për opinion në lidhje me aferën e “shitblerjes së votave”

Shko poshtë

Deklaratë për opinion në lidhje me aferën e “shitblerjes së votave” Empty Deklaratë për opinion në lidhje me aferën e “shitblerjes së votave”

Mesazh nga Agim Gashi Sat Nov 20, 2010 1:05 am


Deklaratë për opinion në lidhje me aferën e “shitblerjes së votave” 41369_681948751_181_n


Deklaratë për opinion në lidhje me aferën e “shitblerjes së votave”

Prishtinë, 19 Nëntor

Jam thellësisht i shokuar me reportazhin e emituar në KohaVision me 18 Nëntor ku në mënyrë të qartë pasqyrohen tendencat për manipulime dhe pazare me votën dhe vullnetin e lirë të qytetarëve të Kosovës duke ofruar para si shpërblim për votën në favor të një subjekti politik. Ky reportazh përpos se e pasqyron qartë këtë tendencë po ashtu edhe na bënë më se të vetëdijshëm për gjendjen e rëndë sociale në të cilën gjendet një pjesë e konsiderueshme e qytetarëve të Kosovës.

Pa dashur të prejudikoj për një prapaskenë më të thellë pas këtyre manipulimeve që do të mund të implikonin partitë e mëdha si bashkëpjesëmarrëse në këto keqpërdorime që e dëmtojnë thellë imazhin e Kosovës, kërkoj nga Qeveria e Kosovës, nga KQZ-ja, ICO dhe më së shumti nga Policia e Kosovës që të ndërmarrin veprime të shpejta që sa më parë të gjenden para drejtësisë matrapazët e përfolur.

Konsideroj se zbardhja sa më e shpejt e kësaj afere do ta rikthente besimin në procesin zgjedhor dhe në funksionimin e shtetit dhe rendit ligjor.


Naser Rugova
LDD, nënkryetar
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi