Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LSHAKSH – GJERMANI:K O N K U R S L E T R A R P Ë R Ç M I M I N „A z e m S h k r e l i“

Shko poshtë

LSHAKSH – GJERMANI:K O N K U R S   L E T R A R  P Ë R Ç M I M I N „A z e m S h k r e l i“ Empty LSHAKSH – GJERMANI:K O N K U R S L E T R A R P Ë R Ç M I M I N „A z e m S h k r e l i“

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jan 12, 2011 10:33 pm

LSHAKSH – GJERMANI


K O N K U R S L E T R A R P Ë R
Ç M I M I N

„A z e
m S h k r e l i“


Kryesia e Lidhjes së Shkrimtarëve,
Artistëve dhe Krijuesve Shqiptar në Gjermani në bazë të vendimit të anëtarësisë
së gjerë në Manifestimin artistik kushtuar poetit tonë të madh, Azem Shkrelit, në vitin
e kalur, vendosë që të shpallë
k o n k u r s l e t r a r e a r t i
s t i k
për krijimet më të mira në prozë dhe poezi të autorëve që jetojnë dhe punojnë në mërgatën tonë.
Nga juria profesionale do të ndahen tre shpërblime për tri veprat më të mira që janë botuar në vitin 2010. Pra, të
drejtë pjesëmarrjeje kanë autoret që
jetojnë jashtë trojeve tona etnike; ndërsa veprat duhet të jenë të botuara.

Autorët, veprat e tyre duhet t´i dërgojnë në tre kopje, në adresën:

LSHAKSH në Gjermani
Hagener Str. 138 / b
58256 – E n n e p e t a l
D e u t s c h l a n d


Data e fundit e dërgimit të veprave është: 20 mars 2011.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LSHAKSH – GJERMANI:K O N K U R S   L E T R A R  P Ë R Ç M I M I N „A z e m S h k r e l i“ Empty Re: LSHAKSH – GJERMANI:K O N K U R S L E T R A R P Ë R Ç M I M I N „A z e m S h k r e l i“

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jan 12, 2011 10:41 pm

Lidhja e Shkrimtarëve, Artistëve
dhe Krijuesve
Shqiptar në Gjermani

L A J M Ë R I M dhe F T E S Ë

P R O M O V I M L I B R A SH d h e K U V E N D I I LSHAKSH n ë E N N E P E T A L t ë N. R. W E S T F A L I S Ë

Në bazë të Statutit të LSHAKSH në Gjermani është koha e mbajtjes së Kuvendit zgjedhor;
andaj i ftojmë të gjithë anëtarët e rregullt të Lidhjes që të marrin pjesë!

Dita e mbajtjes së takimit është më13 shkurt 2011, dhe fillon në orën 11.00.


Rendi i ditës:
1. Promovimi i librave të reja……………………….……11.15 deri 12.45

2. Kuvendi zgjedhor ……………………………….… fillon në orën 13.00

a) Raporti i punës………………………….…………… 15 minuta

b) Raporti financiar………………………….…………. 10 minuta

c) Diskutimet………………………………. …………. 45 minuta

d) Zgjedhjet………………………………………………60minuta

e) Propozimet,arsyetimet,votimet…………………………… -- / --

Adresa: “Haus Ennepetal” - Gasstraße nr.10 Telefonat : 02333 833 562

58256 - Ennepetal ( afër Hagenit ) n.tel: 0176 3732 7428

Ennepetal – 09 janar 2011
Për Kryesinë e LSHAKSH


Martin Ç u n i d.v.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi