Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LDK, LDD e Lista Ibrahim Rugova bëhen “bashkë” më 21 janar

Shko poshtë

LDK, LDD e Lista Ibrahim Rugova bëhen “bashkë” më 21 janar Empty LDK, LDD e Lista Ibrahim Rugova bëhen “bashkë” më 21 janar

Mesazh nga Agim Gashi Sat Jan 15, 2011 2:31 am

LDK, LDD e Lista Ibrahim Rugova bëhen “bashkë” më 21 janar

Bajrush Morina e Shqipe Osmani

LDK, LDD e Lista Ibrahim Rugova bëhen “bashkë” më 21 janar Shefki%20Gashi

Zyrtarë të LDK-së, LDD-së e Listës Ibrahim Rugova nuk e përjashtojnë mundësinë që më 21 janar, të marrin pjesë së bashku në ceremoninë e 5 vjetorit të amshimit ë Ibrahim Rugovës!

Zyrtarë të LDK-së, LDD-së e të Listës Ibrahim Rugova nuk përjashtojnë mundësinë që të bëhen bashkë së paku një ditë. Ata besojnë se Isa Mustafa, do t;u dërgojë ftesë që të marrin pjesë në ceremoninë përkujtimorë më 21i janar kur edhe shënohet përvjetori i 5-të i shkuarjes në amshim të presidentit historik Ibrahim Rugova. Megjithëse tash për tash nuk mund të flitet për një bashkim politik zyrtarët e të gjitha ‘fraksioneve” politike që dolën nga LDK-ja janë të gatshëm që të bëhen bashkë së paku në përvjetorin e atij që i mbajti bashkë në një ‘shtëpi” për një decenie e gjysmë së bashku. Shefki Gashi, nga LDD-ja këto ditë ka marrë iniciativë dhe është në përpjekje që brenda një periudhe sa më të shkurtër kohore t’i ulë rreth një tavoline krerët e tri subjekteve që kanë ideologjinë e njëjtë atë rugoviane, kryetarin e LDK-së Isa Mustafën, Nexhat Dacin e LDD-së dhe Ukë Rugovën. Një bashkimi të tillë nën një kulm si LDK nuk e përjashtojnë asnjëra nga këto parti, porse për një gjë të tillë kërkohen konsulta të përbashkëta , derisa përfaqësuesit e Listën dr. Ibrahim Rugova , pohojnë se ata veç se janë LDK, pavarësisht faktit se janë në koalicion me AAK për shkak të zgjedhjeve.
(Më gjerësisht mund të lexoni në numrin e nesërm të gazetës “Bota sot”)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi