Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prej PD-së kalojnë në LDK-në

Shko poshtë

Prej PD-së kalojnë në LDK-në Empty Prej PD-së kalojnë në LDK-në

Mesazh nga Gur Kepi Sat Mar 14, 2009 9:54 pm

Prej PD-së kalojnë në LDK-në

Tefik Selimi, BOTA SOT
Ndryshon skena politike në Gjilan
Prej PD-së kalojnë në LDK-në Sh_b
Kryetari i degës së LDK-së në Gjilan, z. Lutfi Haziri, të shtunën u paraqit njoftoi gazetarët se e tërë kryesia e Partisë së Drejtësisë ka kaluar në radhët e LDK-së. “Nesër është ditëlindja e 19-të e LDK-së në Gjilan. Është një përvjetor i rëndësishëm për të gjithë ne. Unë jam i lumtur që para jush mund ta paraqes një marrëveshje të arritur nga dje me krytarin e Partisë së Drejtësisë, këshilltarin komunal, z. Bekim Bilallin. Me këtë marrëveshje parashihet që e tërë kryesia e PD në Gjilan shkrihet në LDK-në. Haziri tha se aderimi në strukturat e LDK-së kanë rrjedhë të natyrshme. Ndërsa Bekim Bilalli, këshilltar komunal nga Partia e Drejtësisë tha se, kemi vendosur që t’i bashkohemi LDK-së me qëllimin më të mirë që të kontribuojmë në ndryshimin e qasjes dhe inplementimin e politikës së Gjilanit më gjerë. “Sot veç e kemi bërë publike marrëveshjen e arritur dhe, besoj që do të jemi një frymë e re që do të jetë frymë pozitive për banorët e Gjilanit, por që kjo inisiativë jona të reflektohet edhe në nivelet më të larta”, tha z. Bilalli.

14.03.2009
Prej PD-së kalojnë në LDK-në Luta%20(Small)
L.Haziri, nënkryetar i Kryesisë qendrore dhe kryetar i Degës së LDK-së në Gjilan
Gur Kepi
Gur Kepi

Numri i postimeve : 59
Age : 71
Registration date : 08/01/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi