Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LSHAKSH në Gjermani shpall KONKURSIN letra "Azem Shkreli"

Shko poshtë

LSHAKSH në Gjermani shpall KONKURSIN letra "Azem Shkreli"  Empty LSHAKSH në Gjermani shpall KONKURSIN letra "Azem Shkreli"

Mesazh nga Agim Gashi Thu Mar 17, 2011 11:47 pm

LSHAKSH në Gjermani shpall KONKURSIN letra "Azem Shkreli"

Të ndëruar Miq!
Në takimin e fundit të kryesisë se Lidhjës së shkrimtarëve,artistëve dhe krijuesve shqiptarë(LSHAKSH)në Gjermani,përveç tjerash u zgjodh edhe komisioni i cili do të udhëheq takimin tanimë tradicional për shkrimtarin e mirënjohur Azem Shkreli -Konkursi për veprën më të mirë të vitit 2010.
Komisioni:
1.Valon Shkreli(I biri i Azem Shkrelit)
2.Pal Sokoli
3.Shaban Cakolli dhe
4.Avni Bellaina
Në këtë takim u vendos gjithashtu edhe për çmimin e konkursit "Azem Shkreli" i cili siç u morëm vesh,kësaj radhe do të jepet vetëm për një vepër letrare të botuar në vitin 2010 dhe do të shpërblehët me 1000 euro. Ndërsa LSHAKSH-do të jep shpërblime tjera. Siq ju kemi informuar afati i fundit për konkurim është data 20 mars.
Manifestimi letrar dhe konkursi do te mbahën me dt.05.06.2011 në Ennepetal(Salla është e rezervuar). Ju lutëm të jepni kontributin tuaj.
Me nderime:Në emër të LSHAKSH-në Gjermani


Pal Sokoli
sekretar
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi