Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LSHAKSH: Takimi Azem Shkreli

Shko poshtë

LSHAKSH: Takimi Azem Shkreli Empty LSHAKSH: Takimi Azem Shkreli

Mesazh nga Agim Gashi Tue May 10, 2011 1:47 am

LSHAKSH: Takimi Azem Shkreli
Të nderuar miq,
Dita e 24 majit,do të ishte dita më e përshtatshme për mbajtëjen e takimit Shkreli, e cila do të përshtatej ditës sëndarjes së Azem Shkrelit nga ne,por duke llogaritur vazhdën e këtij takimi, kushtet dhe rrethanat që veprojnë krijuesit tanë në mërgim ne zgjodhëm 5 qershorin si ditë të shënimit të këtyre takimeve.
Lidhja e Shkrimtarëve Artistëve dhe Krijuesve shqiptar në Gjermani (LSHAKSH)për herë të dytë me radhë në këto takime, po dëshmojmë se ndarja e tij ishte vetëm ndarje fizike, ngase vepra e Azemit jeton me ne në vazhdimësi, vargu i tij kumbon në mendjen dhe zëmrat tona.
Edhe pse Ministria e Kulturës do duhej të ndajë tradicionalisht çmimin “Azem Shkreli” për vepër jetësore dhe për librin më të mirë, këtu në Gjermani këtë po e ndanë Familja Shkreli.Pra LSHAKSH në Gjermani të dielen më 5 qershor 2011,në (Haus Ennepetal) Gasstr.10,m banë Takimin Shkreli, duke filluar nga ora 12.00.
Ejani dhe shtojani madhështinë këtij takimi,njërit ndër takimet më të rëndësishme të kulturës sonë.
SHABAN CAKOLLI
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi