Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iljaz Ramajli president, zgjedhjet nacionale më vitin 2013

Shko poshtë

Iljaz Ramajli president, zgjedhjet nacionale më vitin 2013 Empty Iljaz Ramajli president, zgjedhjet nacionale më vitin 2013

Mesazh nga Agim Gashi Wed Apr 06, 2011 9:41 pm



Iljaz Ramajli president, zgjedhjet nacionale më vitin 2013

Iljaz Ramajli president, zgjedhjet nacionale më vitin 2013 Ilaz%20Ramjali

Bota sot





Sipas njoftimeve të fundit, liderët politikë të Kosovës Behgjet Pacolli, Hashim Thaçi e Isa Mustafa në prani të ambasadorit amerikan Kristofer Dell janë pajtuar që presidenti koncensual të jete Ilaz Ramajli. Presidenti koncensual do të ketë mandat njëvjeçar dhe në ndërkohë në prill të vitit të arshshëm do të mbahen zgjedhjet presidencale me vota të drejpërdrejta të popullit.

Në ndërkohë liderër janë marrë vesh që zgejdhjet e ardhshme nacionale të mbahen ne fudn te vitit 2013 atëherë kur do të mbahen edhe zgjedhjet lokale.

* * * * * *

LDK propozon Iljaz Ramajlin për president të Kosovës

Iljaz Ramajli president, zgjedhjet nacionale më vitin 2013

Sipas njoftimeve të fundit, liderët politikë të Kosovës Behgjet Pacolli, Hashim Thaçi e Isa Mustafa në prani të ambasadorit amerikan Kristofer Dell janë pajtuar që presidenti koncensual të jete Ilaz Ramajli. Presidenti koncensual do të ketë mandat njëvjeçar dhe në ndërkohë në prill të vitit të arshshëm do të mbahen zgjedhjet presidencale me vota të drejpërdrejta të popullit.

Në ndërkohë liderër janë marrë vesh që zgejdhjet e ardhshme nacionale të mbahen ne fudn te vitit 2013 atëherë kur do të mbahen edhe zgjedhjet lokale.

Lideri I LDK-së Isa Mustafa ka mbajtur sot një takim me anëtarët e Kryesisë Qendrore të LDK-së të cilët i ka a përfunduar takimi i Kryesisë Qendrore të LDK-së, ku kryetari i saj, Isa Mustafa, ka njoftuar kryesinë mbi ecurinë e zhvillimeve të fundit politike dhe takimin e djeshëm me kryetarët e subjekteve politike dhe përfaqësuesit ndërkombëtarë. Mustafa para medieve tha se “ka përafrim të subjekteve tjera me kërkesat e LDK-së, sa i përket presidentit konsensual, ndërrimeve kushtetuese, ligjit zgjedhor dhe zgjedhjeve që duhet të mbahen pas një viti”. Ai po ashtu ka njoftuar se sot është takuar dhe me u.d të presidentit me të cilin ka bisedua për çështjet e njëjta. Sipas tij takime të nivelit të ditës së djeshme ka mundësi të mbahen edhe sot pasdite.

Ndryshe në këtë mbledhje pritej që LDK-ja të jepte propozimin e saj për kandidatin konsensual për president republike, që siç u tha dje nga burime brenda këtij subjekti politik, kandidati i tyre është Ilaz Ramajli
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi