Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Familja Shkreli ndan çmimin për vepër jetësore me emrin e Azem Shkrelit

Shko poshtë

Familja Shkreli ndan çmimin për vepër jetësore me emrin e Azem Shkrelit Empty Familja Shkreli ndan çmimin për vepër jetësore me emrin e Azem Shkrelit

Mesazh nga Agim Gashi Wed May 11, 2011 5:35 pm


Familja Shkreli ndan çmimin për vepër jetësore me emrin e Azem Shkrelit

Familja Shkreli ndan çmimin për vepër jetësore me emrin e Azem Shkrelit 10Azem%20Shkreli


Lidhja e Shkrimtarëve Artistëve dhe Krijuesve shqiptar në Gjermani (LSHAKSH)për herë të dytë me radhë në këto takime, po dëshmojmë se ndarja e poetit Azem Shkreli ishte vetëm ndarje fizike, ngase vepra e Azemit jeton me ne në vazhdimësi, vargu i tij kumbon në mendjen dhe zëmrat tona.

Edhe pse Ministria e Kulturës do duhej të ndajë tradicionalisht çmimin “Azem Shkreli” për vepër jetësore dhe për librin më të mirë, këtu në Gjermani këtë po e ndanë Familja Shkreli.

Pra LSHAKSH në Gjermani të dielen më 5 qershor 2011,në(Haus Ennepetal) Gasstr.10,mbanë Takimin Shkreli ,duke filluar nga ora 12.00. Ejani dhe shtojani madhështinë këtij takimi,njërit ndër takimet më të rëndësishme të kulturës sonë
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi