Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM

2 posters

Shko poshtë

Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM Empty Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM

Mesazh nga Agim Gashi Mon Jun 20, 2011 1:58 am

Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM 70agimgashiballinaelibr
Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM

Njoftoj lexuesit se pa pritur me një befasi të këndshme, me daten 18.06.2011 nga Shtëpia botuese "LULU" në Amerikë, doli nga shtypi libri tjeter i Agim Gashit me titull "Kohë e pa kohë e vendit tim" nën përkujdesjen e poetit e publicistit Jeton Kelmendit.Dëshira e mikut tim Jeton Kelmendit ishte të ma bëj këtë befasi si dhuratë për 57 vjetorin e lindjes sime dhe për miqësinë që kemi ne.
Redaktor:Jeton Kelmendi
Pregatitja teknike:Pieter Chanrok
Shtyp nga shtëpia botuese "LULU"
Libri ka 160 faqe
Libri mund të porositet direkt në këtë link:


http://www.lulu.com/product/paperback/koha-e-pakoh%c3%8b-e-vendit-tim/16071049?productTrackingContext=search_results/search_shelf/center/2

Kushton 13.97 Euro.

Biografi e shkurter e autorit

Agim Gashi u lind më l954 në Okllap afër Janjevës.Shkollën fillore e kreu në Sllovi dhe Janjevë,ndërsa Normalen në Prishtinë pastaj shkolloi zërin tek prof. Terpkovi. Punoi mësues në Okllap dhe Janjevë derisa u përjashtua nga proçesi edukativ si „armik i popullit“ nga sistemi serbosllav . Ishte këngëtar i RTP-së dhe bashkpuntor i jashtëm i Institutit Albanologjik në Prishtinë. Si këngëtar i Radiotelevizionit të Prishtinës ka regjistruar dhjetëra këngë në frymën e melosit popullor. Pas mbajtjes së burgut plotsisht iu kushtua folklorit.Deri tash ka regjistruar 14 albume me këngë në frymën e melosit popullor dhe folklorik. Ky është libri i tretë .Tash jeton dhe vepron në Gjermani.


Libri në origjinal

AGIM GASHI
KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM

UNITED STATES OF AMERICA

Agim Gashi
The opinions expressed in this manuscript are solely the opinions of the author and do not represent the opinions or thoughts of the publisher. The author represents and warrants that s/he either owns or has the legal right to publish all material in this book.

KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM
All Rights Reserved
Copyright © 2011
Redaktor i botimit
Jeton KELMENDI
Tecnilal prepared by Pieter Chanrok
This book may not be reproduced, transmitted, or stored in whole or in part by any means, including graphic, electronic, or mechanical without the express written consent of the publisher except in the case of brief quotations embodied in critical articles and reviews.
ISBN:
978-1-4477-5528-9
PRINTED IN THE UNITED STATES OF AMERICA


Kush është Jeton Kelmendi
Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM W100-87206816
Jeton Kelmendi u lind më 1978 në Pejë-Kosovë.
Shkollën fillore dhe të mesmen i kreu në vendlindje, ndërsa studimet për Komunikim Masiv në Prishtinë, kurse studimet post-diplomike në ULB- Universitetin e Brukselit (Politikat ndërkombëtare dhe çështjet e sigurisë). Vite me radhë shkroi dhe botoi poezi, prozë, ese dhe tregime. Është bashkëpunëtor i shumë medieve, shqiptare e të huaja, ku trajton çështjet të ndryshme kulturore dhe politike, sidomos që kanë të bëjnë me raportet ndërkombëtare. Si emër Jeton Kelmendi u bë i njohur për lexuesin në Kosovë me përmbledhjen e parë me poezi “Shekulli i premtimeve”, të botuar më 1999. Në vijim botoi edhe një serë librash të tjera. Poezitë e tij u përkthyen në më shumë se 22 gjuhë të huaja, u botuan në disa antologji ndërkombëtare. Është njëri nder poetet më të përkthyer shqiptar.


Anëtar i Asociacionit të gazetarëve profesionit të Evropës, Bruksel
Anëtar i Akademisë së Shkencave dhe Arteve të Evropës, Paris
Çmimi ndërkombëtar SOLENZARA

Disa nga botimet e Jeton Kelmendit

Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM 320Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM 320Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM 320Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM 320

Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM 320

Shfrytzoj rastin që publikisht ti falenderohem miku tim Jeton Kelmendit me shpresa që miqësia jonë do të qëndroj kështu e pa luhatur derisa të jemi ne.

Të falemnderit i dashur Jeton!

http://www.zemrashqiptare.net/article/ArtKulture/22767/


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Wed Jun 22, 2011 10:53 pm, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM Empty Re: Agim Gashi:KOHA E PAKOHË E VENDIT TIM-Liber i botuar më 18.06.2011-FALENDERIM

Mesazh nga shaban cakolli Mon Jun 20, 2011 3:03 pm

Edhe ne perzemersisht e falemnderojmë mikun Jeton Kelmendin për këtë vepër të mirë,ty Agimo të përgëzojmë dhe të urojmë botime të tjera sa më shumë.
shaban cakolli
shaban cakolli

Numri i postimeve : 353
Registration date : 18/12/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi