Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

JETA IME E ARDHSHME prej GEORGE CARLIN

Shko poshtë

JETA IME E ARDHSHME prej GEORGE CARLIN Empty JETA IME E ARDHSHME prej GEORGE CARLIN

Mesazh nga Agim Gashi Thu Apr 02, 2009 4:23 pm

JETA IME E ARDHSHME



prej GEORGE CARLIN



Kisha dëshiruar që jetën time të ardhshme ta jetoj së prapthi.

Fillon i vdekur dhe e tejkalon atë. Pastaj zgjohesh në ndonjë spital duke e ndier veten dita-ditës më mirë. Pastaj të largojnë prej aty shkaku i të qenit shumë i shëndoshë. E gëzon pensionimin dhe e grumbullon pagesat e pensionit. Pastaj fillon të punosh dhe që ditën e parë në punë të japin një orë të artë. Punon nja 40 vjet derisa të jesh tepër i ri për të punuar. Përgatitesh për në Kolegj ose shkollë të mesme: pin alkool, zbavitesh dhe në përgjithësi bën një jetë të shthurur. Pastaj shkon në shkollë fillore, bëhesh fëmijë, luan dhe s’ke kurfarë përgjegjësie. Pastaj bëhesh foshnje dhe pastaj… i kalon 9 muaj duke lundruar qetë në luks, në kushte sikur me qenë në banjë me – nxemje qendrore, shërbim në dhomë posa ta lëvizish gishtin dhe pastaj… përfundon si një orgazëm.


MY NEXT LIFE By George Carlin
I want to live my next life backwards: You start out dead and get that out of the way. Then you wake up in a nursing home feeling better every day. Then you get kicked out for being too healthy. Enjoy your retirement and collect your pension. Then when you start work, you get a gold watch on your first day. You work 40 years until you're too young to work. You get ready for College and High School: drink alcohol, party, and you're generally promiscuous. Then you go to primary school, you become a kid, you play, and you have no responsibilities. Then you become a baby, and then...You spend your last 9 months floating peacefully in luxury, in spa-like conditions - central heating, room service on tap, and then...You finish off as an orgasm.


Dërguar nga Pimi-Prizeren
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi