Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rrustem Mustafa i PDK-së kërkon koalicion me LDK-në

Shko poshtë

Rrustem Mustafa i PDK-së kërkon koalicion me LDK-në Empty Rrustem Mustafa i PDK-së kërkon koalicion me LDK-në

Mesazh nga Agim Gashi Wed Sep 14, 2011 11:39 pm


Rrustem Mustafa i PDK-së kërkon koalicion me LDK-në

Rrustem Mustafa i PDK-së kërkon koalicion me LDK-në Remi

Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) Rrustem Mustafa thotë se personalisht ka qenë pro një koalicioni PDK-LDK. Madje ai vazhdon të besojë se kështu “mund të bëhet edhe në të ardhmen”.
Nënkryetari i PDK-së në një intervistë për gazetën “Tribuna shqiptare” la të kuptohet se është i pakënaqur me koalicionin aktual, sidomos me PD. Madje për Mustafën “janë indikativë zërat që dalin për lëkundje të koalicionit”.
Pyetjes nëse LDK nuk është e gatshme të hyjë në koalicion, ndërkaq AAK po, Mustafa tha: “Unë e di që LDK është e gatshme, e atëherë le të jetë edhe AAK-ja aty, por edhe këta që janë tash, sepse s’na prish asnjë punë, por vetëm të shkojë vendi më mbarë dhe më stabil”.
Nënkryetari i PDK-së vlerëson se “që udhëheqja të jetë më kualitative, atëherë duhet shkuar me koalicionin PDK-LDK”.
Mustafa theksoi se “ne jemi këtu, ku është edhe LDK”, duke shtuar se shihet dhe flet çdo ditë me ata të LDK-së, por kërkon që të bëhen “bisedime të rregullta”

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi