Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LSHAKSH NË GJERMANI-Mban tubim me temën:„Gjenocidi në Kosovë- atak mbi një popull me kulturë të lashtë“

Shko poshtë

LSHAKSH  NË  GJERMANI-Mban tubim me temën:„Gjenocidi në Kosovë- atak mbi një popull me kulturë të lashtë“ Empty LSHAKSH NË GJERMANI-Mban tubim me temën:„Gjenocidi në Kosovë- atak mbi një popull me kulturë të lashtë“

Mesazh nga Agim Gashi Thu Sep 15, 2011 11:00 am

LSHAKSH  NË  GJERMANI-Mban tubim me temën:„Gjenocidi në Kosovë- atak mbi një popull me kulturë të lashtë“ 22369_100325713333637_100000686257288_7408_180736_n

LSHAKSH NË GJERMANI
Hagener Str. 138/B
58256 – Ennepetal - De


Takim informativ në Ennepetal

Takimi ka karakter informativ me:personalitete të politikës, kulturës e ekonomisë të Ennepetalit, Hagenit, të NRW dhe terë Gjermanisë, etj.
Ftohen personalitete nga Kosova,zyrtarë të përfaqsive tona në Eu…Qytetarë gjerman e shqiptar,etj…


Takimi mban titullin:

-„Gjenocidi në Kosovë- atak mbi një popull me kulturë të lashtë“

Vendmbajtja:Gasstr.10 / Haus Ennepetal /
58256- Ennepetal, NRW - Deutschland
Data e mbajtjes: 26 nëntor 2011


Plani global i takimit: Takimi fillon në orën 13.40

13.40 deri në orën 14.00 shikimi i ekspozitës:

Ffotografi dhe fakte për gjenocidin serb mbi shqiptarët nga burime të ndryshme, shumica nga libri i Prof. dr. Nusret Pllanës, mysafir.

Tema bosht e takimi: Libri i zotëri Nusret Pllanës, Prof. dr.

Fotografi e fakte për shqiptarët, një popull me kulturë të lashtë nga burime të ndryshme…14.00 Fillon komunikimi i Prof dr. Nusret Pllanës…

-Personalitete të tjera …


Përfaqësuesja e SPD- në Ennepetal

Përfaqësuesi i CDU-së në Ennepetal

-Ambasadori, dr. Vilson Mirëdita…

-Kreshnike Mehmetaj, punëtore në Këshillin Europian

-Martin Çuni, kryetar i Shoqatës , Lidhja e Shkrimtarëve e Artistëve Shqiptar në Gjermani


15.00 Pika muzikore klasike, Shkodran Tolaj tenor, Driton Gashi, dhe…

(Komunikimet, parashihet të zgjasin rreth një orë; ndërsa pikat muzikore rreth një gjysmë ore. Ju lutemi konfirmoni ardhjen, në adresën: E-mail: martincuni@hotmail.de ).


Korrik 2011, Ennepetal

Për kryesinë e LSHAKSH
Martin Çuni d. v.


Veni re: Hyrja nuk është e preferuar për persona nën 18 vjeqarë!


Alb.B. der Schriftschteler&Künstler… in De. e. V.
Knr. : 0007 0017 04 Bklz.: 4545 1060
Sparkasse-Ennepetal-Breckerfeld
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi