Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Adem Berisha:Një leter prej mikut nga Amerika

Shko poshtë

Adem Berisha:Një leter prej mikut nga Amerika Empty Adem Berisha:Një leter prej mikut nga Amerika

Mesazh nga Agim Gashi Tue Nov 15, 2011 12:23 am

Adem Berisha:Një leter prej mikut nga Amerika 369550_100000202629693_1791637863_n

Adem Berisha:Një leter prej mikut nga Amerika

Nga Joe Yesterday at 12:03
Mr Adem,

I proudly served in Kosovo. I'm so happy. I actually cried (don't tell my son, daddy never cries!).
I feel like my service is making a difference. I love Kosovo, I love the Albanian people, the culture.
Having learned a lot while serving there and the years since.
I have been informed by Naki about your niece and really when i saw those peoms and lot of words by
other I actually cried too.
Mr Adem, your niece and every citizen of Kosovo is a participant in this big day for all of you
Independence of Kosovo. I know i am father too and i feel the same like you this celebration has a pain
too you because Diellza fisically wasn't there in streets to celebrate too, but your niece was with all this
people and brothers saying those great words Kosove Gezuar Pavaresine..
PS/ naki please be so kind and translate this post into albanian language for Mr Adem Berisha and let him
know that Joe is with you in happy days and sad days".
Sipas përkthimit të Nakit ajo duket kështu në shqip:
"PS/ Naki te lutem përkthe këtë postimin tim ne gjuhen shqipe për z. Adem Berisha dhe i bej
me dije atij se Joe është me ty ne ditët e gëzuara dhe te hidhura.
Joe USA
Guest


Z. Adem Berisha

Me krenari kam shërbyer në Kosovë. Jam shumë i lumtur. Kam qarë ( Mos thuaj biri im , babi kurrë nuk
qanë!).Po ndihem sikur shërbimi im ka bere një ndryshim. E dua Kosovën, e dua popullin shqiptar,
kulturën. Kam mësuar shumë përderisa kam shërbyer atje në vitet e kaluara.
Kam qenë i informuar nga Naki për mbesën tuaj dhe sinqerisht kur pashë këto poezi dhe shumë fjalë te të
tjerëve, kam qarë dhe unë.
Z. Adem, mbesa juaj dhe çdo qytetar i Kosovës është një pjesëmarrës për këtë ditë të madhe për të gjithë
juve, Pavarësinë e Kosovës. Unë e di, se edhe unë jam baba dhe ndjej njësoj si ju, kjo kremte për ju ka
pasur një dhimbje sepse mbesa juaj fizikisht ka munguar të jetë në rrugë e të festojë por mbesa juaj është
me te gjithë këta njerëz dhe vëllezërit e saj duke thënë fjalët e mëdha: Kosovë Gëzuar Pavarësinë...



Përktheu Naser Gashi, NAKI"
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi