Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ndihma e juaj shpresa ime për jetë-Ta ndihmojmë Ismet Bytyçin

Shko poshtë

Ndihma e juaj shpresa ime për jetë-Ta ndihmojmë Ismet Bytyçin Empty Ndihma e juaj shpresa ime për jetë-Ta ndihmojmë Ismet Bytyçin

Mesazh nga Agim Gashi Fri Nov 18, 2011 10:32 pm

Ndihma e juaj shpresa ime për jetë


Ndihma e juaj shpresa ime për jetë-Ta ndihmojmë Ismet Bytyçin IsmetBytyqi-ndihmojeniPër fatin e Ismet Bytyçit shkroi edhe gazeta gjermane “Siefener Zeitung”


Ta ndihmojmë Ismet Bytyçin

Jam Ismet Bytyçi 37 vjeçar nga fshati Nishor i komunës së Suharekës. Jam i vetmi djalë i prinderve të mi, baba i tre femijve. Deri para një viti jetoja I lumtur me familjen time, mbijetoja falë punës sime dhe kur dukej se me sukses I përballoja sfidat jetësore ndodhi diç që dukej si një rrokullisje e mbrapsht në jetën time. Fillova të lëngoj nga veshkët dhe për kundër fakti se reagova te mjeket, u konstatua se duhej ti nënshtrohesha dializës. Tani mbijetoj vetëm falë dializës,por kjo më pamundëson që të punoj për ekzistencën e familjes, e mbi të gjitha me shqetëson fakti për 2 vajzat dhe djalin tim që po e kalojnë një femijëri të vështirë. Pa asnjë të ardhur, madje po e kam vështirë edhe ti përballoje sfidat e jetës e mos të flasim për ëndrrën e fëmijve të mi për një shkollim dinjitoz. Mjekët me kanë sygjeruar se transplantimi i një veshke, mund të ma kthen normalitetin jetësorë e me këtë edhe buzëqeshjen e munguar të fëmijëve të mi e familjes. Në pamundësi për të mbuluar shpenzimet e këtij intervenimi që mund të bëhet në Gjermani dëshira e ime për jetë mbete vetëm ëndërr. Por megjithatë thonë se shpresa vdes e fundit. Të vetmen shpresë tani e kam te shpirti human i njerëzve të mirë që me aq sa kanë mundësi të më ndihmojnë në grumbullimin e mjeteve për të bërë transplantimin e veshkës. Një euro ndihmë do të thotë një gurë më shumë në ndërtimin e kalasë që në mënyrë metaforike po e quaj Shpresa për Jetë. Ndihma e Juaj të dashur bashkatdhetar do të thotë mundësi reale për të jetuar unë sepse ende jam i ri, do të thotë kthimi i shpresës për fëmijët e mi, do të thotë heqje të vellit të zymtë në familjen time dhe kthimin e optimizmit në familjen time. Ndihma e Juaja do të thotë JETA IME. Më ndihmoni të jetoj! Më ndihmoni që këta tre engjuj të njomë (fëmijët e mi) të kenë mundësinë e një jete sadopak normale!


Ata që dëshirojn të kontaktojn dhe të ndihmojn Ismet Bytyqi, kanë mundësinë në këtë numer: 00377 44 304 170 të flasin direkt me Ismetin.
Ndihmoni përmes shoqatesë gjermane "Hilfe für Einzelschicksale"
Hilfe für Einzelschicksale
Kontonummer: 224507772
BLZ: 59350110
KSK Saarlouis
Stichwort: IsmetFirmave apo atyre që ju nevoitet një FAKTUR munden të kontaktojn direkt me Hr. Gotstinat 06831-701420 (në Gjermani) dhe Shoqata "Hilfe für Einzelschicksale" do ju dërgon një faktur për pagesen që keni bër.
Atyre që jetojn jasht Gjermanije ju nevoitet adresa si dhe këta numra:
Initiative Hilfe für Einzelschicksale
Saarstraße 5
66763 Dillingen
IBAN: DE44 5935 0110 0224 5077 72
BIC: KRSADE55XXX
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ndihma e juaj shpresa ime për jetë-Ta ndihmojmë Ismet Bytyçin Empty Re: Ndihma e juaj shpresa ime për jetë-Ta ndihmojmë Ismet Bytyçin

Mesazh nga Agim Gashi Sat Nov 19, 2011 12:23 am

Atyre që jetojn jasht Gjermanije ju nevoitet adresa si dhe këta numra:
Initiative Hilfe für Einzelschicksale
Saarstraße 5
66763 Dillingen
IBAN: DE44 5935 0110 0224 5077 72
BIC: KRSADE55XXXDËRGO NDIHMEN TUAJ NË KOSOVË, DIREKT NË KONTO TË ISMET BYTYQI
Ismet Bytyqi. fsh.Nishor 23000 Suharek.
Kn.: 1123-137 664-0001-26
Bic.: MBKORS 22
Pro Credit Bank
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi