Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Bodiguardët” e VIP-ave, këta kapadainj me armë në brez!

Shko poshtë

“Bodiguardët” e VIP-ave, këta kapadainj me armë në brez! Empty “Bodiguardët” e VIP-ave, këta kapadainj me armë në brez!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Nov 23, 2011 9:22 pm

“Bodiguardët” e VIP-ave, këta kapadainj me armë në brez!


“Bodiguardët” e VIP-ave, këta kapadainj me armë në brez! Bodiguardet
Teuta Rexhepi

Disa shoferë dhe truproja të njerëzve ‘të rëndësishëm’ ose me ndikim në Kosovë, shumë shpesh po sillen sikur të ishin ‘zot’ të gjithçkaje ku ata qëndrojnë ose kalojnë. Ata shumë shpesh sillen si kapadainj dhe janë më “të fortë” sesa vetë Policia e Kosovës. Këta të fundit shpesh ka ndodhur që të jenë objekt i sulmeve e fyerjeve të rënda e të lehta, nga këta persona. Fakti që janë duke e shoqëruar një personalitet të lartë politik, këta vozitës dhe truproja (“bodiguardë”), po i bënë të tregohen më të “fuqishëm” sesa vetë Policia e Kosovës. Këta të fundit e paraqesin rastin e tyre, mirëpo këta të tjerët tregohen më të fuqishëm, sepse i kanë ‘shefat e mëdhenj’ në krahun e tyre.


Sekretari permanent i Ministrisë së Bujqësisë sulmon policin zyrtar


Të mërkurën në Ministrinë e Bujqësisë ka ndodhur një incident, i raportuar nga policia si sulm ndaj zyrtarit policor. Në këtë rast personazhe kryesore kanë qenë sekretari permanent i kësaj Ministrie, Kapllan Halimi dhe M. J., pjesëtar i Policisë së Kosovës. Sipas Policisë së Kosovës, sekretari permanent i kësaj Ministrie e ka goditur me qëllim këtë pjesëtarë të Policisë së Kosovës. Ata thonë se sekretari permanent në Ministrinë e Bujqësisë ka tentuar që me veturë civile të hyje në parkingun e Ministrisë, mirëpo nuk është lejuar nga zyrtari policor M. J. I dyshuari në shenjë revolte me veturë e ka goditur zyrtarin policor në këmbë, duke i shkaktuar lëndime trupore.



(Shkrimin e plotë mund ta lexoni në numrin e sotëm të gazetës)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi