Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lirohen të gjithë deputetët, si dhe Ahmeti e Ismaili

Shko poshtë

Lirohen të gjithë deputetët, si dhe Ahmeti e Ismaili Empty Lirohen të gjithë deputetët, si dhe Ahmeti e Ismaili

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jan 15, 2012 1:57 pm

Lirohen të gjithë deputetët, si dhe Ahmeti e Ismaili


Lirohen të gjithë deputetët, si dhe Ahmeti e Ismaili Konjufca-newdef-1
Konjufca: Më goditën çizmet e Policisë, për t’ia liruar rrugën Serbisë

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca është në mesin e personave të shumtë që të shtunën kanë pësuar nga dhuna e Policisë së Kosovës. Konjufca ka përshkruar për portalin Indeksonline momentet e arrestimit të tij dhe dhunën e Policisë .
“Kam qenë në krye të turmës tek Dheu i Bardhë , dhe Policia ka ndërhyrë dhunshëm. Më kanë kapur dhe më kanë tërhequr zvarrë disa metra. Pastaj, më kanë goditur, fillimisht në bark. Për të ma vështirësuar frymëmarrjen. Kanë pasuar disa goditje në kokë . Kam përshtypjen dhe nga shenjat e di që më kanë goditur me cizme në kokë . Më pas më kanë dërguar në një objekt të Policisë , ku më kanë trajtuar mirë . Në stacionin policor nuk më kanë keqtrajtuar. Në orë n 22:00 më kanë liruar, pas diku 4 orë mbajtje”, ka thënë Konjufca.
Numri dy i Kuvendit të Kosovës ka thënë se qeveria e ka treguar të shtunën se pë r t’ia liruar rrugën Serbisë , është e gatshme të shkelë mbi trupat e qytetarëve të Kosovës. Konjufca ka konfirmuar për portalin Indeksonline gjithashtu se janë liruar të gjithë deputetët e Lëvizjes si dhe Shpend Ahmeti dhe Fisnik Ismaili. (io)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi