Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jemi të shqetësuar me dhunën e policisë ndaj protestuesve më 14 janar

Shko poshtë

Jemi të shqetësuar me dhunën e policisë ndaj protestuesve më 14 janar Empty Jemi të shqetësuar me dhunën e policisë ndaj protestuesve më 14 janar

Mesazh nga Agim Gashi Wed Jan 18, 2012 4:55 pm

Jemi të shqetësuar me dhunën e policisë ndaj protestuesve më 14 janar


Jemi të shqetësuar me dhunën e policisë ndaj protestuesve më 14 janar Besa-fondacion
Shoqata Besa Fondacion nga Mynheni I shkruan kryeministrti Thaçi

Ne si Fondacion i themeluar nga afarist kosovarë me banim në Republiken e Bavarisë me të vetmin qellim që të ndihmojmë me kontributin tone zbutjen e varferisë dhe për të ndihmuar në të gjitha lëmit ku kërkohet ndihma jone në shtetin tonë të Kosovës, pasi që pamë në TV dhe në burime tjera informative rrahjen dhe keqtrajtimin e demonstruesve në pikat kufitare Merdare dhe Dheu i Bardhe, shprehim shqetësimin tone të thelle, me dhunën që u ushtrua nga policia e Kosovës, veprimet e të cilës nuk i përkasin një policie të një "shteti demokratik" siç theksohet nga të gjitha institucionet e shtetit tonë të Kosovës.
Këtu në këtë vend demokratik ku në jetojmë është e drejte e çdo njeriu të shpreh mendimin e tij për çdo gjë që mendon ,ashtu do ishte e udhës të ndodh edhe në shtetin ton të ri e demokratik.
Jemi në mënyrë kategorike kundër atyre, që përdorin dhunë për të shprehur pakënaqësinë e tyre ndaj vendimeve të marra në parlament apo në ministri të ndryshme, por përkrahim me tërë fuqinë tonë shprehjen e mendimit të lire të çdo organizate dhe shtetasi kosovar kur ajo behet në mënyrë të qete dhe pa dhunë.
Shqetësimi ynë me i madh i përket rrahjes dhe keqtrajtimit të nënkryetarit të Kuvendit të Kosovës z. Konjufca i cili deputet i Parlamentit të Kosovës, në një vend demokratik institucioni më i lartë i shtetit.
Ky është një rasti i pa preceden i pa parë që një përfaqësues i institucionit me të larte të një shteti demokratik të rrahet nga policia .
Policia e Kosovës në statusin e saj pikësynim kryesor e ka shërbimin ndaj popullit. Forma e sjelljes se Policisë ndaj Popullit dhe Gazetareve kërkon përgjegjësi institucionale dhe Penale nga krerët udhëheqës. Ky gjest i dhunës nga policia e shtetit ton nuk ka të bej asgjë me një demokraci të shumë përfolur,dhe kerkojme në emër të anëtarëve të Fondacionit "Besa-Foundation"München ,dhe shume bashkatdhetarëve tonë në Republikën e Bavarisë që të gjitha problemet të sqarohen mes bisedave konstruktive siç i ka hije një vendi demokratik e jo me shkopi e shqelma të Policisë kosovare e cila duhet tani e në të ardhmen të jete në shërbim të ruajtjes dhe sigurisë së çdo qytetari të shtetit tone demokratik.
Me nderime të sinqerta
Besa-Foundation e.V Mynih Bayern
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi