Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ekskluzive: Nuk është mbyllur “kapitull i 3 %”, ku janë 24 milionë franga!?

Shko poshtë

Ekskluzive: Nuk është mbyllur “kapitull i 3 %”, ku janë 24 milionë franga!? Empty Ekskluzive: Nuk është mbyllur “kapitull i 3 %”, ku janë 24 milionë franga!?

Mesazh nga Agim Gashi Thu May 10, 2012 9:45 am

Ekskluzive: Nuk është mbyllur “kapitull i 3 %”, ku janë 24 milionë franga!?


Ekskluzive: Nuk është mbyllur “kapitull i 3 %”, ku janë 24 milionë franga!? Bukoshi
Ju zotëri Bujar Bukoshi në një intervistë ju keni deklaruar, se sa i përket Fondit shtetëror të 3% dhe Aksionit Ndihma për Drenicën dhe Ndihma për Pavarësinë e Kosovës, këto çështje tashmë “janë kapituj të mbyllur!”. Jo zotëri Bujar Bukoshi, ky nuk është një kapitull i mbyllur, sepse edhe më tej është një kapitull i hapur. ...
Z. Bujar, Ministër i Financave në qeverinë e juaj ishte zotëri, Isa Mustafa ne e dimë se ai është një profesionistë për financa. Jam i bindur se z. Isa i ka të gjitha shënimet deri në një cent dhe të dhënat se ku kanë shkuar paratë, por pse nuk i bën publike, kur tashmë është koha: Paratë jam i bindur se nuk i ka dhanë pa proces verbal dhe pa komision të dorëzimit dhe pranimit të mjeteve, ku do të figuronte se kush i dorëzoi dhe kush i pranoi paratë dhe për çfarë arsye janë dhanë ato para.


Duhet patjetër të ndriçohen dhe të sqarohen të gjitha hyrjet dhe daljet e mjeteve. Përgjegjës për këtë jeni ju zotëri Bujar Bukoshi, me stafin tuaj. Përgjegjës janë ata që i kanë pas autorizimet për tërheqjen e mjeteve nga bankat, në të gjitha shtetet e botës. Ne donatorët dhe veprimtarët kërkojmë llogari nga ju z. Bukoshi dhe nga stafi i juaj i atëhershëm i Qeverisë së Kosovës në ekzil.
1. Kantoni ARGAO, arkëtari Haki Gashi arka nr. 1 grumbulloi 2.853.000 Frs (Zvicerane).
2. Kantoni BAZEL, arkëtari Nezir Maliqi arka nr.2 grumbulloi 1.291.000 Frs.
3. Kantoni BERN, arkëtari Skender Berisha arka nr. 3 grumbulloi 2.133.500 Frs...


(Shkrimin e plotë mund ta lexoni në numrin e gazetës së enjte)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi