Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Aksidenti tragjik, rrëfimi i studentes së mbijetuar: Shoferi ishte mirë, frenoi në kthesë

Shko poshtë

Aksidenti tragjik, rrëfimi i studentes së mbijetuar: Shoferi ishte mirë, frenoi në kthesë Empty Aksidenti tragjik, rrëfimi i studentes së mbijetuar: Shoferi ishte mirë, frenoi në kthesë

Mesazh nga Agim Gashi Tue May 22, 2012 3:11 pm

Aksidenti tragjik, rrëfimi i studentes së mbijetuar: Shoferi ishte mirë, frenoi në kthesë


Aksidenti tragjik, rrëfimi i studentes së mbijetuar: Shoferi ishte mirë, frenoi në kthesë Autobusi-himara
Studentja e plagosur që po mjekohet në Spitalin Amerikan në Tiranë, Besiana Dani, rrëfeu për mediat momentet e aksidentit tragjik, të një dite më parë. Vajza shpjegoi se drejtuesi i mjetit nuk kishte konsumuar alkool dhe nuk kishte shfaqur as shenja lodhjeje, apo shqetësime shëndetësore gjatë udhëtimit
“U nisem nga Elbasani, ndaluam në Apoloni dhe më pas do të ndalonim në Porto Palermo. Unë isha ulur nga fundi. Shoferi bëri një frenim në kthesë dhe automjeti iku jashtë kontrollit. Bëmë 2-3 rrotullime e më pas përfunduam në humnerë. Shoferi nuk ishte shume shpejt, por në kthesë duhet të kishte qenë më ngadalë mendoj. Nuk dëgjova që kishte probleme, shoferi ishte mirë.”- u shpreh studentja.


E mbijetuara shpjegoi se vajzat ishin trembur edhe njëherë tjetër gjatë udhëtimit, pasi autobusi kishte shmangur një ëprplasje me një tjetër automjet.
“U tembëm dhe njëherë gjatë rrugës se desh u përplasem me një makinë. Nuk ishte faji i shoferit tonë.”- theksoi ajo.


Besiana Dani i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në Spitalin Amerikan dhe mjekët shprehen të bindur se vajza do të bëjë një jetë normale, sapo thyerjet që ka pësuar në trup të shërohen.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi