Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pacolli: Propagandë antishqiptare ndaj meje

Shko poshtë

Pacolli: Propagandë antishqiptare ndaj meje Empty Pacolli: Propagandë antishqiptare ndaj meje

Mesazh nga Agim Gashi Sun Jun 17, 2012 2:27 pm

Pacolli: Propagandë antishqiptare ndaj meje


Pacolli: Propagandë antishqiptare ndaj meje Pacolli15.6
Mekë, 16 qershor- Pyetjes se çfarë mendon mbi disa akuza, ku përfolet emri i Behgjet Pacollit rreth termave jo lufta, jo konflikti ?...zëvendëskryeministri i parë i Qeverisë së Republikës së Kosovës për “Presheva Jonë” nga Mekja është përgjigjur duke qeshur se unë, megjithëse nuk më bie fort të merrem me këto veb saite e portale, por kam kuptuar se ky informacion origjinën e ka nga një veb faqe e Odës Ekonomike. Oda Ekonomike, siç dihet është një bankë aksionarësh e shumë partnerëve dhe aksionarëve...” “Prandaj, ata që mendojnë se unë qenkam kundër luftës së lavdishme, jo që nuk kanë të drejtë, por dalin qesharak dhe shumë „stupide“ sepse gjithkush e din shumë mirë rolin dhe kontributin tim, ashtu siç e dimë edhe tëjerëve, për Kosovën...“
Në fund, duke, folur për këto informacione në disa portale, zoti Behgjet Pacolli konsideron se ato janë spekulime dhe tendencioze. “Unë kam shumë respekt ndaj gazetarëve dhe mediave. Ne duhet të bëjmë gjithçka për t’ju mundësuar dhe garantuar atyre shprehjen e lirë. Por, disa gazetarë, nëse mund t’i quajmë gazetar, që fatmirësisht është një numër i vogël që merren me këtë misionin kundër meje, duket se nuk marrin vesh në profesionin e tyre ose janë të paguar nga qarqe antishqiptare që të merren me mua, të merren me një lobues të shtetit të Kosovës...Ose nëse s‘është asnjëra nga këto dyja, atëherë sigurisht këta djem paskan nevojë të bëjnë një vizitë te psikiatri, me i ra vetes masë...”. BS
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi