Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dorëzimi i veriut kapitullimi i shtetësisë së Kosovës

Shko poshtë

Dorëzimi i veriut kapitullimi i shtetësisë së Kosovës Empty Dorëzimi i veriut kapitullimi i shtetësisë së Kosovës

Mesazh nga Agim Gashi Wed Aug 22, 2012 9:49 pm

Dorëzimi i veriut kapitullimi i shtetësisë së Kosovës


Dorëzimi i veriut kapitullimi i shtetësisë së Kosovës Mitro
Tashmë janë ndërruar rolet nuk ka opozitë të sinqertë, siç kishte më herët, këtë e kanë harruar edhe shumë nga ata që vuajtën burgjet më të rënda...

Rivaliteti garues në nivel qendror, por edhe ai në nivel lokal mbetet i njëjtë, si para zgjedhjeve, shpesh kulmohet me një konkurrencë të "denjë" të kandidatëve të kualifikuar, njëri kryeministër i vendit dhe kryetar i PDK-së, ndërsa tjetri kryetar komune, i Prishtinës, kryetar i subjektit më të madhe opozitar në parlament LDK, komunë e populluar nga 1/4 e vendit ndoshta edhe më shumë, me të drejtë vote, edhepse dihet se asnjëra nga partitë politike nuk është e sigurt për elektoratin stabil votues, për një arsye të thjeshtë, të mospërmbushjes së premtimeve të deklaruara më herët publikisht.

Kutitë votuese janë ende të ftohta, por mund të nxehen, si detyrim i fillimit të procesit të mundshëm zgjedhor, në nivel qendror, nëse AAK e Ramush Haradinajt nuk e përfillë ofertën e PDK-së, kjo varet edhe nga vendimi Hagës…


(Tekstin e plotë mund ta lexoni të enjten në publikimin e shtypur të gazetës kombëtare “Bota sot” botimi i Diasporës – Perëndimit)

Abonohuni në gazetën “Bota sot”. Mundësitë e abonimit janë në Zvicër e Gjermani.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi