Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Besëlidhja e Rilindjes Kombëtare (BRK) lëshon K O M U N I K A T Ë

Shko poshtë

Besëlidhja e Rilindjes Kombëtare (BRK) lëshon K O M U N I K A T Ë Empty Besëlidhja e Rilindjes Kombëtare (BRK) lëshon K O M U N I K A T Ë

Mesazh nga Agim Gashi Wed Oct 24, 2012 7:31 pm

Besëlidhja e Rilindjes Kombëtare (BRK) lëshon K O M U N I K A T Ë 1179
Pas shumë hutive dhe dezinformimeve që janë shkaktuar në opinionin kosovar nga policia, mediet, dhe partitë politike, Besëlidhja e Rilindjes Kombëtare (BRK) del me këtë





K O M U N I K A T Ë
Meqenëse ultimatumi i BRK-së i dhënë para dy muajve nuk është marrë parasysh, ne kemi filluar veprimtarinë në terren me disa operacione që janë vetëm një lloj stërvitje e zakonshme për neve ose “marsi para kohe” për juve, para një stuhie më të madhe:

1. Operacioni “Black Hawk Down II” (i njohur edhe si Operacioni “F-15 C/D”) i realizuar më 3 tetor kundër Gjykatës Komunale në Prishtinë nga Vrana Konti, ku nga shpërthimi i fuqishëm dy “skifterë” (automjete) të gjyqtarëve dhe prokurorëve UBD-ash janë bërë çpanla dhe tri të tjera janë dëmtuar duke e nxirë asfaltin nga vaji i motorëve të tyre. Dy veturat e bëra çpanla janë hequr gjatë natës dhe si mbeturina metalike të shitura kanë arritur në Shkup. Tri të tjerat janë dërguar për riparim brenda Kosovës.

2. Operacioni “Mbrojtja e Privatizimit në Gjakovë”. Shpërthimi i kryer pranë ndërtesës së K.K. të Gjakovës nga pjesëtarët e BRK-së më 15 tetor 2012.

3. Operacioni “Integrimi ekonomik shqiptar” kundër Ministrisë së Mimoza Kusarit dhe mafisë ruso-serbe në Prishtinë në të njëjtën ditë me atë në Gjakovë. Shpërthimi i kontrolluar i kryer nga policia e Kosovës si fazë paralajmëruese.

4. Rastet tjera të shpërthimeve nuk do të bëhen publike për mediet në këtë fazë të “ushtrimeve”. Janë punë tona të brendshme.

Arsyetim:

1. Gjykata Komunale në Prishtinë merret me, dhe është përgjegjëse për, një numër të madh krimesh të pashembullta duke përfshirë falsifikimin dhe shkatërrimin e shumë dëshmive, orkestrimin e intrigave, madje edhe shpalljen e njerëzve të vdekur, pavarësisht se po këta të “vdekur” ia çojnë çpanlat më vonë me 3 tetor. Një prej intrigave të pashembullta që nuk i ka bërë as regjimi i Millosheviqit, e të cilën mediet dhe institucionet vendore po e censurojnë, është akuzimi i intelektualëve, studiuesve dhe athetarëve më të spikatur shqiptarë për gjenocid në Bosnjë. Akuzuesi i tillë është deputet në Kuvendin e Kosovës me të kaluar të pasur UDBA-she që po braktis një parti për tjetrën sikur kurva. Në të njëjtën kohë, garnitura kriminale vendore dhe ndërkombëtare emëron budallicat me shkollë te mesme nga policia e Kosovës si kryetare të shtetit. Kjo nuk do koment.

2. K.K. në Gjakovë dhe partia e tij e bandito-kriminelëve AAK, janë përgjegjëse për uzurpime të paligjshme të pronës private në Gjakovë me ndihmën e AKP-së dhe PDK-së së Hashim Thaçit, reketimin e shumë bizneseve në rajonin e Pejës dhe Istogut nga Daut Haradinaj, vëllau i Ramush Haradinajt. Kohëve të fundit AAK po i lëpinë buzët fort për bashkim me mafinë e Hashim Thaçit. Kjo parti llaskucësh, antikombëtare me lidhje të forta me vëllëzërit Kariq dhe bizneset serbo-çetnike duhet të ketë shumë kujdes sepse BRK-ja e ka ndarë mendjen se çfarë të bëjë me këta argatë të shkive që e përdorin pjesëmarrjen në luftën e UÇK-së si maskë. Edhe Lëvizja Vetëvendosje ka braktisur interesin e popullit duke u bërë pjesë e skenës politike kriminale me synimin që të vie në pushtet për interesa karrieriste. S'ka gjë prej kësaj partie politike me protesta boshe. Një aksion i BRK-së vlen sa veprimtaria e VV-së për disa vite.


3. Kur Mimoza Kusari shfrytëzon MTI-së si pronë private të saj, opinioni kosovar vajton se në Kosovë nuk ka burra dhe burrëresha. Nuk e kemi pasur ndërmend ta bëjmë shpërthimin në MTI sepse druanim se mund të pësoj dikush i pafajshëm në atë shtëpinë private ngjitur me MTI. Me këtë Komunikatë paralajmërojmë banorët civilë të asaj shtëpie që të mos na pengojnë në misionin tonë në të ardhmen për goditje nga distanca. Me Mimozën nuk u mor kurrfarrë gjykate. Kjo ka qenë arsyeja pse ne e kemi goditur gjykatën së pari me shpërthim. Tash do ta godasim Mimozën sepse kjo dhe Ministria e saj ka shkatërruar bizneset kosovare për llogari të mafisë ruso-serbe, Titanit, Beopetrolit, dhe zagarët e tyre shqiptarë.

Prova:

1. Zëdhënësja e policisë së Kosovës u thotë medieve se do të shikohet nga kamerat kush e ka vendosur mjetin e dyshimtë në MTI. Ne e kemi këtë porosi për policinë, inspektoriatin policor, dhe mediet: Tregoni së pari xhirimet e kamerave të Gjykatës Komunale se si u hodhën në erë veturat e parkuara aty në hyrje të Gjykatës. Xhirimin e kemi edhe ne nga këndi ynë dhe e mbajmë në arkivë. Kush është i interesuar mund ta kërkoj xhirimin nga Gjykata kriminale me këtë pyetje të thjeshtë: Na tregoni se çka ka ndodhur më 3 tetor 2012 në ora 23:35, ose së paku na shfaqni xhirimin ndërmjet orës 23:30-23:40. BRK ka marrë garancione se operacioni “Black Hawk Down II” nuk do të lajmërohet në medie. Ashtu edhe ndodhi. Tani duhet të tregojmë se çfarë roli luajnë mediet në Kosovë:

1.1. Nëse Gjykata refuzon të tregoj për shpërthimin dhe emetoj xhirimin, keni procedura edhe më të lehta për zbulim me dëshmitarë të shumtë. Pyesni pronarët e D.P.H. “Graniti”, Coffee Bar “COOL” dhe hotelit “Parliament” për shpërthimin e fuqishëm të asaj nate. I paralajmëroni këta pronarë që të kenë udhëzime ndaj myshterive të tyre për të mos dalë nga lokalet ashtu të hutuar kur dëgjohet ndonjë shpërthim andej pari, sepse kështu mund ta rrezikonin jetën e tyre nga shpërthimi i dytë që e kishim planifikuar por e anuluam.

1.2. Vrana Konti i armatosur me TT dhe një mjet tjetër shpërthyes (mk 2) ka mundur t'i qëlloj për vdekje. Myshteritë e D.P.H. “Graniti” i ka pasur në shënjestër tërë kohën Amerikanski Specnaz i armatosur me Heckler&Koch MP7A1 me supresor, i pozicionuar prapa dyqanit të ushqimit të shpejt “Old Place”. Në rast nevoje ai mund të qëllonte në shpinë disa myshteri të D.P.H. “Graniti”, e pas pak, duke u zhvendosur kah Sahat Kulla, edhe ata të kafeterisë “COOL” me metodën “Cool” që ia mundësonte supresori i MP7A1.

1.3. Qëllimi ynë ishte një shpërthim i kufizuar që të mos e dëmtojmë muzeun, hotelin “Parliament” dhe të mos ketë viktima nga radhët e qytetarëve edhe pse këta të fundit me budallakinë e tyre mund të pësonin keq nga Vrana Konti dhe Amerikanski Specnaz.

2. Nuk është detyrë e K.K. të Gjakovës të spekuloj se cili ka qenë qëllimi i hedhjes së bombës. Kur ne sheshim bostan, Kuvendi nuk ka nevojë të flas në emrin tonë.

3. Mediet dhe policia i dhanë publicitet të madh mjetit “të dyshimtë” në MTI dhe shpërthimit të kontrolluar të tij. Duam t’ua bëjmë me dije policisë së Kosovës që të mos fryhen fort se ka bërë ndonjë punë të madhe rreth mjetit të cilin ne nuk deshëm ta shpërthejmë pa e paralajmëruar pak popullsinë që banon aty. Ne i jemi mirënjohës policisë që i nxorëm punë pranë Gjykatës Komunale duke pastruar terrenin tërë natën nga mbeturinat e shpërthimit, dhe për heshtjen e saj nepërmjet kërcënimit që ua bëri lokaleve D.P.H. “Graniti” dhe Coofee Bar “COOL” që të mos flasin gjë për shpërthimin.

E ftojmë çdo shqiptar të na bashkangjitet në misionin e shenjtë për kthimin e dinjitetit të cilin e kanë përdhosur në format më të tmerrshme qëlbësirat nëpër parti politike dhe institucione, por edhe një pjesë e madhe e popullit. Ne nuk jemi në gjendje ta çlirojmë popullin. Ne ofrojmë udhëzime, plane dhe mbështetje. Nuk kemi nevojë për mbështetje në formë deklarative dhe komente nëpër internet e medie. Ne nuk marrim përsipër shumë si dikur UÇK-ja për t’ua krijuar bindjen që të fleni dathë. Duhet të veproni edhe ju për të mirë e vendit dhe kombit. Në rast agresioni nga jashtë, mos llogarisni se na mbrojnë të huajt, e aq më pak piunët e Serbisë dhe të shiturit shqiptarë. Ne nuk kemi shumë llafe por më tepër vepra, sado të kufizuara që i kemi për momentin.

Shpërthimi te Gjykata Komunale dhe frika deri në palcë e kalimtarëve të rastit dhe atyre në kafene ishte dashur të raportohej. Ai shpërthim e shqetësoj shumë edhe RTK-në (ishte shumë afër). Mos bërja publike e këtij aksioni na konvenonte shumë. Por “bumi” i gjithanshëm që e paska bërë te populli i gjorë dhe i manipuluar një mjet të cilin ne me qëllim nuk e kemi shpërthyer në Ministrinë e Mimozës, na detyroj t’iu paralajmërojmë se operacionet e BRK-së do të vazhdojnë, do të jetë më të sofistikuara dhe më të ashpra. Së shpejti do të vjen koha kur nuk do të dihet “ka sa po shkon pasuli” dhe se shumica prej jush nuk do të bengoseni më për dëmet materiale por..... Atë kohë e sjellim ne. Gatishmëria e juaj për të vepruar mund ta shkurtoj ose sjell më shpejt atë kohë. Ne nuk kemi nevojë të bëjmë publicitet në media. Ne flasim me veprime. Bëhuni edhe ju të tillë – VEPRONI. BRK nuk është gjithkah për momentin por aty-këtu në disa rajone dhe mund t’iu gjej çdokund nëse ju dëshironi ta gjeni veten në BRK. BRK nuk pranon askë pa gatishmëri që të veproj dhe kryej aksione sipas sektorëve. Bashkohu edhe ti biznismen/e që ta kanë pru shpirtin te hunda me haraqe, të kanë diskriminuar ose nuk të lëjnë të bësh biznes këto qelbësira mercenare. BRK është e gatshme me ja u çu çpanlat këtyre. Bashkohu edhe ti Diasporë kundër spastrimit ekonomik-etnik që po e udhëheqin shumë shqiptarë të ndyrë. Bashkohu ti student/e, punëtor/e, i/e papunë sepse tani populli ka gatishmëri shumë më të madhe se në kohën e Millosheviqit për të ikur nga Kosova në momentin e parë që i jepet mundësia. E ARDHMJA E JUAJ NUK ËSHTË DUKE IKUR NGA VENDI DHE GJAKU I JUAJ PËR NË SHTETET E HUAJA TË POSHTËRUAR FUND E KRYE - E ARDHMJA JUAJ DHE E JONA E PËRBASHKËT ËSHTË NË VEPRIMIN E PËRBASHKËT. NUK U BËJMË THIRRJE DY HERË.

Zoti i ruajt shqiptarët e ndershëm!
Komandant Leka, Udhëheqës i përgjithshëm
Avdyl Frashëri, Udhëheqës i sektorit të rekrutimeve
RENEA, Shef i operacioneve luftarake taktike
Çifuti, Këshilltar për inteligjencë, plane strategjike dhe ndërlidhje

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi