Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA Presidenca e LNPSHA"Pegasi"

Shko poshtë

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA Presidenca e LNPSHA"Pegasi" Empty Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA Presidenca e LNPSHA"Pegasi"

Mesazh nga Agim Gashi Fri Sep 20, 2013 1:15 pm

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA Presidenca e LNPSHA"Pegasi" 1237111_10151789675203186_958357883_n

Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA Presidenca e LNPSHA"Pegasi"
 
Kristaq Shabani:NJOFTIM NGA Presidenca e LNPSHA"Pegasi" 534309_10151827963578186_686438802_n

Presidenca e LNPSHA"Pegasi" Albania do te zbatoje ne menyre kategorike kerkesen e Statutit te Lidhjes, ne lidhje me pajisjen me karte te identitetit (pasaport e krijuesit) dhe zbatimin e obligimeve te qenies anetar i Lidhjes, duke flluar qe nga kuotizacioni. Ai krijues, krijuese, i cili nuk zbaton keto obligime nuk do te quhet me pegaist, pegaiste. Duhet te theksojme se ne veprimtarite qe do te zhvilloje lidhja do te marrin pjese vetem anetaret e Lidhjes dhe te ftuarit me ftesa. Kjo praktike do te ndiqet ne te gjithe hapesiren e shtrirjes se Lidhjes, duke perfshire dhe anetaret e vendeve te tjera ...
Duke filluar nga dita e sotme krijuesit, te cilet nuk kane karte identiteti te marrin masa per t'u pajisur dhe te plotesojne obligimet e tyre... Vendosja e zbatimit te ketij neni te Statutit te Lidhjes i perfshin te gjithe duke filluar nga Presidenti dhe Themeluesi i Lidhjes Nderkombetare te Poeteve, Shkrimtareve dhe Artisteve "Pegasi" Albania. E njejta procedure do te jete dhe per Lidhjen e Krijuesve "Pegasi" Albania.Tirane, 20 shtator 2013

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi