Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VARFËRIA NË BOTË

Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Tue Jun 17, 2014 1:28 am

VARFËRIA NË BOTË
VARFËRIA NË BOTË 10478133_694979597204743_1934750973473093995_n
SECILI PREJ NESH KEMI FAJ QE KY FEMI DO TE BEHET USHQIM PER KETE KORB QE USHQEHET ME KALBESIRA.
KJO FOTO NUK MUNDET ME LENE TE QETE ASNJE NJERI QE KA MINIMUMIN E NDERGJEGJES.
NJEREZIT NE PLOTEKUPTIMIN E FJALES TRONDITEN DHE STRESOHEN FORT NGA KETO NGJARJE TE CILAT SOT I HASIM EDHE NE KOSOVE POR NE NJE FORME ME TE BUTE DHE TE MSHEHTE.
KU ESHTE CIVILIZIMI ? NE CFARE VLERASH THIRRET CIVILIZIMI?
AUTORI I KESAJ FOTOJE ESHTE VETEVRA,PSE NUK VETVRITEN ATA QE JANE TE DETYRUEM QE BOTA TE MOS KETE URI ?
EDHE SA MILONA NJEREZ DUHET ME VDEKE SEPSE NJEREZIT E PASUR DESHIROJNE QE MBI TOKE TE KET SA ME PAKE NJEREZ PER ME MUJT ME KOMANDUE SA ME LEHTE PER T'A PLACKITE CDO GJE MBI TOKE PER INTERESAT PERSONALE...


Pren Karaqi


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Thu Jul 24, 2014 7:42 am, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Re: VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jun 18, 2014 8:12 pm

VARFËRIA NË BOTË 10610_508572369196296_364880056_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Re: VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Sat Jun 28, 2014 11:58 pm

VARFËRIA NË BOTË 10402493_10152433658627141_1414954765471016624_n

"Më e keqe se varfëria, është mallkimi që u takon atyre të cilët duke i ikur skamës, shkelin mbi burrërinë e vet dhe pranojnë që fëmijët t'i ushqejnë me fatkeqësinë e të tjerëve!" (Kim Mehmeti; Adm.)
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Mbi një milion të varfër në Zvicër

Mesazh nga Agim Gashi prej Wed Jul 02, 2014 8:46 pm

VARFËRIA NË BOTË Largea_varferi-ch1404254547
Mbi një milion të varfër në Zvicër

Varfëria është më tepër se një fenomen margjinal, shkruan Caritas-i në broshurën me titullin "Doracaku i varfërisë". Nga ajo është i prekur çdo i pesti zviceran
Më shumë se një milion njerëz në Zvicër jetojnë në varfëri! Sigurisht, kriteret që përcaktojnë statusin e të varfrit në vendin më të pasur të Evropës ndryshojnë nga ato që përdoren për vendet tjera.
Organizata Humanitare e Kishës Katolike, Caritas ka publikuar sot librin e ashtuquajtur “Doracak i varfërisë”, i dyti me radhë dhe i përpunuar.
Sipas Caritas-it, varfëria në Zvicër tash është bërë edhe pjesë e agjendave të partive politike.
Varfëria është shumë më tepër se një fenomen margjinal, shkruan Caritas-i në doracakun e publikuar. Afërsisht çdo i pesti banor i Zvicrës nuk është në gjendje për të paguar ndonjë faturë të papritur prej 2000 frangash. Ky është kriteri në bazë të të cilit dikush sipas kësaj organizate mund të quhet i varfër.
Kriter tjetër për varfërinë, sipas Caritas-it është po ashtu ai kur njerëzit nuk shkojnë te mjeku edhe pse kanë dhimbje, vetëm për të kursyer. Ndërsa varfëri është edhe mungesa e arsimimit dhe e perspektivës, përfundon Caitas-i.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Re: VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Thu Jul 10, 2014 4:20 pm

VARFËRIA NË BOTË 1536562_508401265931338_1755371641_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Re: VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Aug 25, 2014 10:17 am

VARFËRIA NË BOTË 482528_10151506519189040_1342016183_nVARFËRIA NË BOTË 482817_10151493431864040_870758490_nVARFËRIA NË BOTË 601537_10151501334989040_1534372695_nVARFËRIA NË BOTË 537729_10151495762214040_1420995057_nVARFËRIA NË BOTË 581654_10151501510074040_2076230263_nVARFËRIA NË BOTË 481828_10151493954674040_1295081081_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Re: VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Aug 25, 2014 10:37 am

VARFËRIA NË BOTË 11283_10151487484034040_1285096931_nVARFËRIA NË BOTË 285270_10151482758074040_960056539_n
VARFËRIA NË BOTË 150460_10151481450729040_1861681115_nVARFËRIA NË BOTË 11398_10151478177079040_1231971384_nVARFËRIA NË BOTË 487181_10151476915179040_1464646054_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Re: VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Aug 25, 2014 10:45 am

VARFËRIA NË BOTË 75519_10151476571514040_42894203_nVARFËRIA NË BOTË 421888_10151474325489040_863810105_nVARFËRIA NË BOTË 402909_10151471292794040_1677400835_nVARFËRIA NË BOTË 69591_10151472679304040_49341828_nVARFËRIA NË BOTË 13219_10151471671079040_1763780841_nVARFËRIA NË BOTË 31922_10151473280774040_658352481_nVARFËRIA NË BOTË 45848_10151469150599040_1473222646_nVARFËRIA NË BOTË 524912_10151468172234040_1531026828_nVARFËRIA NË BOTË 734943_10151467494114040_1735147806_nVARFËRIA NË BOTË 182609_10151465944594040_1836604108_nVARFËRIA NË BOTË 5515_10151465695299040_643359363_nVARFËRIA NË BOTË 377743_10151463362304040_1610115722_nVARFËRIA NË BOTË 62912_10151460805299040_1864073004_nVARFËRIA NË BOTË 68923_10151459016679040_715525581_nVARFËRIA NË BOTË 65937_10151458371424040_1791244280_nVARFËRIA NË BOTË 528739_10151455773279040_476862037_nVARFËRIA NË BOTË 555970_10151451747264040_1411846065_nVARFËRIA NË BOTË 395707_10151450092494040_2131832410_nVARFËRIA NË BOTË 282652_10151449380274040_270398123_nVARFËRIA NË BOTË 580539_10151445190669040_795742803_nVARFËRIA NË BOTË 483509_10151442250204040_1858489398_nVARFËRIA NË BOTË 382209_10151436133069040_98014647_nVARFËRIA NË BOTË 539872_10151430212714040_2110309185_nVARFËRIA NË BOTË 421096_10151361632259040_1461464895_nVARFËRIA NË BOTË 303652_10151359984664040_2140566142_nVARFËRIA NË BOTË 25022_10151357455319040_595327375_nVARFËRIA NË BOTË 427641_10151359931269040_1347638642_nVARFËRIA NË BOTË 270290_10151353468444040_2088617020_nVARFËRIA NË BOTË 320997_10151354378659040_2074662277_nVARFËRIA NË BOTË 249846_10151351641524040_464455215_nVARFËRIA NË BOTË 64548_10151346314929040_1489708219_nVARFËRIA NË BOTË 27272_10151342971624040_1111269589_nVARFËRIA NË BOTË 321255_10151348343964040_476452866_nVARFËRIA NË BOTË 307295_10151342700689040_761031255_nVARFËRIA NË BOTË 314671_10151342511874040_1208590303_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Re: VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Agim Gashi prej Mon Aug 25, 2014 10:55 am

VARFËRIA NË BOTË 15614_10151341046014040_231094762_nVARFËRIA NË BOTË 528731_10151340867214040_1537459677_nVARFËRIA NË BOTË 29619_10151339740754040_546976937_nVARFËRIA NË BOTË 218041_10151339517884040_1341386061_nVARFËRIA NË BOTË 223641_10151339011794040_1057319738_nVARFËRIA NË BOTË 66446_10151337309659040_1801880457_nVARFËRIA NË BOTË 181855_10151333970209040_845348610_nVARFËRIA NË BOTË 15816_10151329029664040_653645330_nVARFËRIA NË BOTË 181860_10151327229224040_1550468988_nVARFËRIA NË BOTË 547506_10151328729629040_241552718_nVARFËRIA NË BOTË 215119_10151318767949040_844513582_nVARFËRIA NË BOTË 531902_10151315471939040_976926577_nVARFËRIA NË BOTË 184439_10151315535854040_450785621_nVARFËRIA NË BOTË 65033_10151324395779040_1669060768_nVARFËRIA NË BOTË 28004_10151314241939040_778788230_nVARFËRIA NË BOTË 301245_10151314094824040_1451296399_nVARFËRIA NË BOTË 560874_10151312521844040_2130337273_nVARFËRIA NË BOTË 532498_10151307892499040_2140423132_nVARFËRIA NË BOTË 305915_10151311022129040_1208017337_nVARFËRIA NË BOTË 261439_10151304700899040_1420488202_nVARFËRIA NË BOTË 14498_10151306243819040_1886508338_nVARFËRIA NË BOTË 261460_10151303575304040_629008177_nVARFËRIA NË BOTË 69452_10151303350944040_352725670_nVARFËRIA NË BOTË 252382_10151302051139040_1418840660_nVARFËRIA NË BOTË 228330_10151301843394040_1671412602_nVARFËRIA NË BOTË 526737_10151303408529040_509253210_nVARFËRIA NË BOTË 63132_10151299759544040_1418325090_nVARFËRIA NË BOTË 255071_10151301519169040_1552728824_nVARFËRIA NË BOTË 69457_10151298943584040_171595715_nVARFËRIA NË BOTË 75988_10151295968784040_1934324123_nVARFËRIA NË BOTË 481838_10151295423104040_1172405696_nVARFËRIA NË BOTË 534069_10151288089769040_278074467_nVARFËRIA NË BOTË 74228_10151285846199040_316843251_nVARFËRIA NË BOTË 283325_10151278823539040_1447100319_nVARFËRIA NË BOTË 423020_10151286632479040_1361943465_nVARFËRIA NË BOTË 598423_10151277341584040_1079428111_nVARFËRIA NË BOTË 263418_10151278733409040_37653318_nVARFËRIA NË BOTË 408076_10151272643969040_1374881029_nVARFËRIA NË BOTË 531044_10151263775304040_2128869249_nVARFËRIA NË BOTË 304316_10151262365559040_1937203811_nVARFËRIA NË BOTË 403450_10151259947329040_1176448414_nVARFËRIA NË BOTË 148102_10151259328274040_1728315134_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 66
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

VARFËRIA NË BOTË Empty Re: VARFËRIA NË BOTË

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi