Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zef Prenka:Dëshiroi t'a prezentoj një figurë poliedrike e mërgatës shqiptare.

Shko poshtë

Zef Prenka:Dëshiroi t'a prezentoj një figurë poliedrike e mërgatës shqiptare. Empty Zef Prenka:Dëshiroi t'a prezentoj një figurë poliedrike e mërgatës shqiptare.

Mesazh nga Agim Gashi Tue Jul 22, 2014 2:24 am

Zef Prenka:Dëshiroi t'a prezentoj një figurë poliedrike e mërgatës shqiptare. 1662211_811657555518820_2424868576002325665_n


Zef Prenka:Dëshiroi t'a prezentoj një figurë poliedrike e mërgatës shqiptare.

Talent i lindur për të kuptuar hallin e secilit, talent për të negociuar me skandale e konflikte, talent për bujari, rrespekt, mikpritje, talent për probleme të vogla që i ka tretur fare e problemin e madh e ka minimizu në skajshmeri, talen i lindur për buzqeshje,ngohtësi shoqërore, bashkues i njerëzve, shėmbull i durimit,talent i këshillave kujtdo dhe kurdo, talent i vlerave kombëtare, talent për kulturën shqiptare, i folklorit i traditave dhe historisë tonë prej brezave të hershëm.
Talent i londur për bamirësi, humanist, besimtar dhe besnik, fjalë ëmbël dhe urues, gazmor dhe organizator që nuk sfidohek lehtë.
Komunikativ edhe me armikun,ndërsa mikun e mbante afër zemrës.
Nderonte figurat kombëtare, politike, fetare dhe kujdesej që ti rëndiste sipas rolit dhe shërbimit.
Filozof i matur, pragmatik dhe etnogaf. 
Studiues i rrënjeve familjare, tipareve fisnore dhe adhurues i intelektualëve të mirfilltê.
Ata që patën rastin ta njihnin ndoshta do shtonin edhe ndonjë veti që nuk më është kujtuar!?
Ky ishte talenti ynë i përjeshëm që, ne e quajëm Luli!
Ai ishte Lulzim Saliquni!
Shpirti i tij pushofte në Paqë,
Amen!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi