Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mediat serbe si Jabllanoviqi: “Egërsirat” shqiptare sulmuan Vuçiqin (Video)

Shko poshtë

Mediat serbe si Jabllanoviqi: “Egërsirat” shqiptare sulmuan Vuçiqin (Video) Empty Mediat serbe si Jabllanoviqi: “Egërsirat” shqiptare sulmuan Vuçiqin (Video)

Mesazh nga Agim Gashi Thu Jan 15, 2015 4:46 pm

Mediat serbe si Jabllanoviqi: “Egërsirat” shqiptare sulmuan Vuçiqin (Video)
Mediat serbe si Jabllanoviqi: “Egërsirat” shqiptare sulmuan Vuçiqin (Video) Largea_mediat-serbe-si-jabllanoviqi-ldquo-eg-euml-rsirat-rdquo-shqiptare-sulmuan-vu-ccedil-iqin-video_hd1421310636
Grupe shqiptare të zemëruara kanë sulmuar konvojin e kryeministrit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me rastin e vizitës së këtij të fundit në Kosovë.
“Egërsirat” me flamuj të Shqipërisë në duar bërtitnin "UÇK, UÇK", ndërsa godisnin me këmbë eskortën e kryeministrit serb, shkruajnë mediat serbe.
Pas goditjes së makinës së tij, kryeministri serb iu kundërpërgjigj me "Kosova është Serbi!".
“Disa kanë goditur makinat tona. Unë nuk e di nëse i kanë lënduar këmbët. Nuk e shoh se kanë arritur rezultate. Ne kemi ardhur me mesazhe të paqes. Nuk i ofendojmë”, ka thënë ndër të tjerash kryeministri Vuçiq.
Ndryshe, Vuçiq qëndroi për një vizitë njëditore në Kosovë për të festuar vitin e ri serb me qytetarët serbë të Kosovës.
Ditë më parë, ministri për Kthim dhe Komunitete në Qeverinë e Kosovës, Aleksandër Jabllanoviq, protestuesit gjakovar i ka quajtur ‘egërsira’. Protestuesit kishin dalë kundër vizitës së serbëve në Manastirin e Gjakovës.
Kujtojmë që Gjakova është ndër qytetet që më së shumti ka humbur jetë njerëzish gjatë luftës së fundit në Kosovë.



Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi