Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 03, 2015 7:41 pm

LËNJA E ATDHEUT - SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!


LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10403295_872436219484065_7223229117052658297_n


LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10407258_872436309484056_2430450550219590840_n
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10417436_872436282817392_3712265479215085488_n

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10013041_872436269484060_4073445094414478429_n
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10632754_872436266150727_1227687732962519142_n

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10968310_872436209484066_5009443707049840431_n


Rrugëve të Hungarisë


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Wed Feb 04, 2015 2:25 pm, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 03, 2015 9:25 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10422465_1005756702786251_5022526698958999949_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 03, 2015 10:28 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10374494_386735861477496_2417094987999804901_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 03, 2015 10:35 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Largea_ikjet1422990632
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Tue Feb 03, 2015 10:35 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Largea_ikjet-bs1422992017
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 1:29 am

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 20150203222304421646

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 20150203222304421646

Përkundër apeleve të shumta nga vendi e bota, edhe sot ka vazhduar largimi nga Kosova.

Edhe pse për ditën e sotme nuk ka një numër të saktë për numrin e atyre që u larguan, supozohet se rrugën jashtë Kosovës e kanë marrë qindra veta.
Në orët e vonshme të mbrëmje për në Beograd nga Prishtina është nisur një autobus dykatësh i cili zë më shumë se 100 veta, njofton Koha, derisa në përgjithësi u nisën 10 autobusë.
Sot me dukurinë e braktisjes së vendit nga popullata, pos vendorëve, janë marrë edhe ndërkombëtarët.
Sekretari i përgjithshëm i OKB'së Ban ki Mun ka shprehur shqetësimin e vet për largimin masiv të kosovarëve nga vendi.
Vetëm gjatë këtij muaji Kosovën e kanë braktisur mbi 6000 persona.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Azilkërkuesit kosovarë në Austri: Nuk kemi të ardhme në Kosovë

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 1:31 am

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Maraudes-mulhouse

Azilkërkuesit kosovarë në Austri: Nuk kemi të ardhme në Kosovë
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Maraudes-mulhouse96 të ikur nga Kosova, që arritën këto ditë në stacionin e trenit në Linz thanë se nuk kishin ardhmëri në Kosovë prandaj ikën nga vendi. Numri azilkërkuesve nga Kosova është në rritje e sipër. Azilkërkuesit ekonomik nga Kosova po kalojnë momente të vështira duke lëvizur nga njeri shtet në tjetrin, disa shtete duke i larguar, e ne disa duke ikur ata vetë.Maksimumi pas tre muajve pritet që të gjithë këta njerëz, pas humbjeve materiale të kthehen në Kosovë. Përshtypja të krijohet tek këto familje të rraskapitura, të lodhura nga fytyrat e tyre, të cilat nuk kërkojnë një jetë më të mirë, por ata duan të mbijetojnë, të punojnë dhe krijojnë. Këtë mundësi nuk jua krijon vendi i lindjes assesi, pasi vendet e tyre të punës kanë përfunduar tek njerëzit e fuqishëm.
Shpresa një nënë e re 23 vjeçare me dy fëmijët e saj Redonen 3 vjeç dhe Redonin 1,5 vjeç, shpreson që të mos kthehet e gjallë në vendlindje. Jeta është bërë e padurueshme, politika kosovare nuk e ka idenë se sa vuan populli i tyre. Familje të tera janë në ikje e sipër, të krijohet përshtypja se askush nuk dëshiron të jetojë në atë vend, ku nuk funksionon përkujdesja shëndetësore, ku çmimet e ushqimit janë të larta si në Europë, ku shteti kërkon pagesën e energjisë, edhe pse nuk ke bukë për të ngrenë. Kemi arrit në një situatë, ku po jetojmë me vështirë se sa shtazët, thotë Shpresa për mjete të informimit.
Nga 117 kosovarë 96 u kapen në stacionin e trenit në Linz dhe u dërguan ne procedura të azilkërkuesve, sipas organeve austriake pritet qe te gjithë brenda tre muajve të kthehen në Kosovë, kurse 20 prej tyre arritën të arratisen. Nuk kalon asnjë ditë pa u kapur ndonjë ilegal nga Kosova.
Në të gjitha mjetet e informimit po përmendën mbi 5 miliardë € ndihma nga BE-ja që përfunduan në xhepat e politikes kosovare, pa dallim. Diskutimet për Kosovën behën me një imazh jashtëzakonisht negativ. Njerëzit e ardhur nga lufta në politikë dhe Profesorët matuf po e shkatërrojnë vendin e tyre. Shumica e ekspertëve e shohin në rrezik të shkatërrimit shtetin e ri, pasi politika nuk e ka kuptuar drejt qëllimin e shtetit dhe funksionimin e tij. Ata mendojnë se njerëzit e ardhur nga lufta duhet urgjentisht të largohen nga politika dhe profesorët automatikisht të kenë vetëm nga një burim financiar. Sa i përket investimeve austriake ka rezerva, ku shumica e investitorëve potencial dëshirojnë të presin kohë më të mira.
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Foto-refugjatet-578x420
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 04-s07-asyl-pw-1422988376299752
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 2:30 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 156093_10205934966682085_8607127352020094527_n
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10435541_10205934966882090_5733351765994902312_n

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10011528_1388861348089894_9186854232481879074_n
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10346187_10152738549453719_3820467923052633905_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 5:38 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10407800_832920696754434_1318385029326582939_n


Konferenca e Grave ne Arabine Saudite (Pa as nje Femer) 
Saudi Arabia Holds Women's Conference With Not A Female In Sight
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 6:38 pm

Edhe Klintoni i vogël iku nga Kosova
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! E-trishtueshme-edhe-klintoni-i-vog-euml-l-iku-nga-kosova-foto-hd

Qytetarët e Kosovës kanë marrin hovin duke ikur nga Kosova në drejtim të Evropës. Pleq, gra e fëmijë po nisën për të njëjtin drejtim, larg Kosovës.


Edhe Klinton Imeri nga Prishtina, është nisur mbrëmë nga stacioni i autobusëve në Prishtinë, për të kërkuar një jetë më të mirë drejtë Evropës, transmeton Botasot.

Pas luftës ka qenë e zakonshme që në Kosovë fëmijëve t’u vihen emrat e liderëve të huaj, të cilët kanë ndihmuar në çlirimin e Kosovës.

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! E-trishtueshme-edhe-klintoni-i-vog-euml-l-iku-nga-kosova-foto-hd
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 6:50 pm

Fëmijët barten si çanta - dorë më dorë, ti shmangen shtypjes nga dyndja për të ikur!
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Largea_largea_dsc_0069-jpg14230578661423064450
Foto: Bota sot
Një fëmijë jo më shumë se gjashtë vjeçar futet në autobus duke u bartur dorë më dorë si të ishte një çantë rrobash, pasi prindërit janë futur më parë në autobusë për të zënë vend.
Si shihet në foto autobusi është i stërmbushur, ndërsa të rriturit vazhdojnë të shtyhen për të zënë një vend, për të ikur sa më parë nga Kosova, ndërsa që nuk i nget askush, qeveria heshtë!
Policia merret më shumë me shpërndarjen e dënimeve në trafik, dhe ka mbyllur sytë përballë ekzodit!/Bota sot
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 6:51 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! $_35
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 8:03 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Large_stuhite1423033907
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Kështu e kalojnë qytetarët e Kosovës kufirin Serbi - Hungari (Video)

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 8:04 pm

Kështu e kalojnë qytetarët e Kosovës kufirin Serbi - Hungari (Video)

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Largea_h-9230-41d0-9ccd-36f37326766f_cx11_cy3_cw82_w443_h2491423068855
Qytetarët e Kosovës, të cilët në mënyrë të paligjshme po përpiqen të shkojnë në vendet e Evropës perëndimore, përballen me mjaft vështirësi gjatë kalimit të kufirit ndërmjet Serbisë dhe Hungarisë.
Një ekip i Radios Evropa e Lirë e ka vizituar zonën kufitare ndërmjet Serbisë dhe Hungarisë për të parë nga afër situatën.

Roja e fushës Barnabash Peter Heredi, hungarez, i cili patrullonte në zonën kufitare ndërmjet Serbisë dhe Hungarisë, kishte shoqëruar ekipin e Radios Evropa e Lirë deri në pjesën ku emigrantët nga Kosova kalonin ilegalisht kufirin.
Ai ka shpjeguar se emigrantëve u duhej të kalonin një kanal të mbushur me ujë, në zonën e ndërmjetme të kufirit Serbi-Hungari.
Roja e fushës, Heredi, ka shpjeguar se emigrantët pasi e kalojnë kanalin, i ndërrojnë rrobat me shpejtësi, duke i hequr rrobat e lagura.
Në rrugën që drejton nga vendi Ashothalom për në qytetin Segedin, ishte një grup prej 40 emigrantësh nga Kosova, të cilët tashmë e kishin kaluar kufirin dhe kishin hyrë në shtetin hungarez.
Ata thanë se ishin nga qyteti i Mitrovicës. Njëri prej emigrantëve ka shpjeguar se grupi i njerëzve që sapo kishte hyrë ilegalisht në territorin e Hungarisë, ishte nisur nga Prishtina. Arsyet e migrimit, sipas të intervistuarit në videon e mësipërme, janë varfëria dhe papunësia.
Autoritetet lokale thonë se në këtë mënyrë, në vendin e njëjtë, gjatë ditës kufirin e kalojnë ilegalisht rreth 500 persona në ditë.
Emigrantët, me autobus përmes Beogradit arrijnë në Suboticë, qytet ky i cili është rreth 20 kilometra larg kufirit me Hungarinë.
Siç ka shpjeguar një qytetar nga Mitrovica, i cili ishte në grupin e emigrantëve, në Suboticë sapo të zbresin nga autobusët, janë taksistët ata, të cilët i transportojnë deri pranë një picerie, ku edhe i kontaktojnë trafikantët.
“Sapo të dalësh nga autobusi, menjëherë të ofrohen taksistët. Të ofrojnë transportin dhe nuk ke nevojë fare t'u thuash se ku dëshiron të të dërgojnë. Ata e dinë vet. Të lënë afër picerisë dhe të thonë ‘këtu të presin ata tutë’. Hyn brenda, të kërkojnë 200 euro për person, për bartje deri në Hungari. Nga unë kanë kërkuar 800 euro që të më bartin një kilometër dhe të më tregojnë se ku duhet ta kaloj kufirin”, ka rrëfyer emigranti nga Mitrovica.
Trafikantët, të cilët i dërgojnë njerëzit përtej kufirit, policia hungareze i quan “shëtitësit”. Roja e fushës, Heredi, thotë se disa ditë më parë e ka arrestuar një të tillë.
Sipas tij, shumë prej tyre tashmë nuk e kalojnë kufirin, por vetëm i sjellin njerëzit deri në një vend të caktuar.
Heredi ka treguar shtëpinë në anën serbe të kufirit, pranë së cilës, gjatë ditës, disa herë kalon automobili i njëjtë.
“Në rregullisht vijmë në këtë pjesë të kufirit dhe shumë shpesh shohim se në pjesën serbe, një automjet me ngjyrë të kuqe, i sjell njerëzit deri te një fermë. Aty, vozitësi u tregon drejtimin kah Hungaria dhe grupi i njerëzve niset drejt nesh. Unë nuk e kam të qartë se pse nuk po reagojnë kompetentët në anën serbe”, ka thënë Heredi.
Ai ka shpjeguar se së shpejti do të arrinin autobusët që do të marrin grupin e emigrantëve për ta dërguar në Segedin, ku do të vendosej dhe evidentohej në qendrat e emigrantëve.
Në anën tjetër, Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka thënë se në BE, sistemi i azilit ekziston për ata njerëz që largohen nga persekutimi ose dëmtimi i rëndë në vendin e tyre dhe, për pasojë, kanë nevojë për mbrojtje ndërkombëtare.
“Në rastin e Kosovës, nuk ka pothuajse asnjë gjasë që kërkesat për azil të pranohen. Çdo vendim për të ofruar azil ose jo, është individual, por duhet theksuar se shumica e kërkesave për azil nga Kosova refuzohen dhe njerëzit riatdhesohen”, thuhet në një deklaratë me shkrim të Zyrës së BE-së në Prishtinë, dërguar Radios Evropa e Lirë.
Duke komentuar valën e fundit të migrimit ilegal nga Kosova, Zyra e BE-së po ashtu ka thënë se “kosovarët rrezikojnë të bëjnë shpenzime të konsiderueshme, vetëm për t’u rikthyer në Kosovë”.
Sa i përket dialogut për liberalizimin e vizave, përfaqësia e Bashkimit Evropian ka thënë se nuk është në interes të Kosovës, “nëse numri i kërkesave për azil në BE, nga shtetas kosovarë, vazhdon të rritet”.
Kurse, Ministri i Punëve të Brendshme, Skënder Hyseni, në një takim me ambasadorët e vendeve anëtare të Bashkimit Evropian, të akredituar në Prishtinë, ka thënë se liberalizimi i vizave vë në kontroll dhe ndalë migrimin ilegal.
I ftuar nga shefi i zyrës së BE-së në Prishtinë, Samuel Zhbogar, ministri Hyseni ka bërë një prezantim para ambasadorëve të BE-së rreth migrimit ilegal, ekstremizmit të dhunshëm, si dhe është përgjigjur në interesimin e ambasadorëve rreth protestave të fundit, poashtu edhe për shkarkim të ministrit për Kthim dhe Komunitete, Aleksandar Jabllanoviq.
“Ishte porosi konsensuale e gjithë ambasadorëve të BE-së, se qytetarëve të Kosovës që po migrojnë ilegalisht në vendet e BE-së, nuk do t’iu ofrohet strehim dhe rrjedhimisht do të kthehen që të gjithë”, thuhet në një njoftim të Ministrisë së Brendshme.
Hyseni po ashtu ka theksuar se janë shkaqet ekonomike, mbi të gjitha, që bëjnë një numër i madh i qytetarëve të marrin “rrugë pa krye”.
“Janë kriminelët që përfitojnë mbi fatkeqësinë e qytetarëve të Kosovës”, ka deklaruar Hyseni.
Hyseni ka nënvizuar se Kosova nuk duhet të mbetet vendi i vetëm i izoluar dhe se liberalizimi i shpejtë i vizave është në dobi të qytetarëve të Republikës së Kosovës dhe shteteve të Bashkimit Evropian, të cilat po përballen me fluks të madh të migrimit të kosovarëve.
Zyrtarë të Ministrisë së Integrimit Evropian në Kosovë, por edhe njohës të fushës, kanë shprehur po ashtu shqetësimet e tyre për ndikimin e këtij problemi në procesin e liberalizimit të vizave.
Në të njëjtën kohë, ata kanë thënë se pa zhvillim ekonomik të Kosovës, migrimi do të jetë vështirë të ndalet.
Ministria e Punëve të Brendshme në Kosovë nuk ka ende ndonjë të dhënë zyrtare për migrimet e qytetarëve të Kosovës këtë vit. /rel
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 8:06 pm

Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Wed Feb 04, 2015 8:30 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Largea_ikja-21423066653
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Thu Feb 05, 2015 12:06 am

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 10965732_849883868402150_183668716_n


Edituar për herë të fundit nga Agim Gashi në Sat Feb 07, 2015 12:46 am, edituar 1 herë gjithsej
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Thu Feb 05, 2015 12:10 am

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 11424_420107291473686_7113685108412896437_n
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Thu Feb 05, 2015 2:22 am

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Largea_ikja-11423066386

Pesë mijë nxënës arratisen nga Kosova!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Arrestimi i emigrantëve ilegalë kosovarë nga policia serbe nëpër foto

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 06, 2015 9:20 pm

Arrestimi i emigrantëve ilegalë kosovarë nga policia serbe nëpër foto


LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 8ptcksz


Eksodi masiv që ka nisur tash e disa javë nga vendi ynë, si duket ka shqetësuar shumë vende të BE-së, por edhe vende të rajonit.Nga ky fakt, vetëm gjatë 24 orëve të fundit, në Serbi janë arrestuar disa qindra shqiptarë të Kosovës që po tentonin të kalonin ilegalisht kufirin mes Serbisë dhe Hungarisë.
Agjencia e lajmeve Reuters ka sjellë këto ngjarje në fotografi, ku shihen shumë persona, nga bebe e deri në të moshuar, duke u futur nëpër makinat policore.
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 1tcf219
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 6lsv927
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Bw58kps
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Cxzoz0v
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Ejk8pa6
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Gsegcit
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Hoh3ji9
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 1wnyzmo
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 8ptcksz
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Bwx94va
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Drkq7io
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! H0ihuik
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Fdurz2j
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Hymdsas
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 4neicm0
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 20150206165904786646
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Fsejnoj
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! I94d1s7
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! 5hgkcol
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Aaaxtto
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! C9ntr70
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Fv97biz
LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Hlpat1g
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 06, 2015 9:45 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Xxl_ikja-madhe1423235152
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 06, 2015 9:49 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Kufp3
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 06, 2015 9:50 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Kufp5
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 06, 2015 9:50 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Kufp7
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Agim Gashi Fri Feb 06, 2015 9:51 pm

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Kufp8
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME! Empty Re: LËNJA E ATDHEUT SHPËRNGULJA E DHIMBSHME!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi