Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nemtsov para vdekjes: Po fundosemi për shkak të Putinit

Shko poshtë

Nemtsov para vdekjes: Po fundosemi për shkak të Putinit Empty Nemtsov para vdekjes: Po fundosemi për shkak të Putinit

Mesazh nga Agim Gashi Sat Feb 28, 2015 9:45 pm

Nemtsov para vdekjes: Po fundosemi për shkak të Putinit
Nemtsov para vdekjes: Po fundosemi për shkak të Putinit Nemtsov-4013
Në intervistën e tij të fundit për “Newsweek ", Nemtsov ka folur për politikën e keqe që po praktikon presidenti Vlladimir Putin çon , si dhe për atë se opozita do të bëjë gjithçka për të përshpejtuar ndryshimet në sistem.


Nemtsov tha se opozita më në fund doli në rrugë , por se regjimi është ende po mbahet mirë.
“Mund të them se po fundosemi. Të gjithë. Krejt kjo duke iu falënderuar politikës së Putinit, një vend me potencial të mundshëm zhvillimi, ndërsa ekonomia dhe valuta u shemb”, kishte thënë ai.
Boris Nemtsov kishte thënë në intervistë se Qeveria ruse ka ide të " dëshpëruar " dhe udhëheqë politikë të “çmendur “ .
“Perëndimi , Shtetet e Bashkuara dhe Evropa janë duke përparuar , dhe çfarë është duke bërë qeveria jonë ? Ata kanë disa ide të tmerrshme , dëshiron të rregullojë çmimet , për të lejuar njerëzit të fitojnë më shumë . Dhe më e keqja është se kjo qeveri erdhi në konflikt me Ukrainën , dhe me të gjithë Perëndimin. Të gjithë ne tani i ndiejmë pasojat e kësaj politike të çmendur . Ne nuk mund të mbetet indiferent , kështu që do të dalim jashtë në rrugë”, kishte thënë ai.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 69
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi