Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zvicër, preshevari theret me thikë për vdekje nga një kosovar

Shko poshtë

Zvicër, preshevari theret me thikë për vdekje nga një kosovar Empty Zvicër, preshevari theret me thikë për vdekje nga një kosovar

Mesazh nga Agim Gashi Mon Mar 23, 2015 6:50 pm

Zvicër, preshevari theret me thikë për vdekje nga një kosovar

Zvicër, preshevari theret me thikë për vdekje nga një kosovar Polciiazzaa



HEIDEN (AR), 22 mars  -Heiden (AR), 22 mars – Në kantonin e Appenzell Ausserrhoden, të dielën në mbrëmje një shqiptar nga Kosova I.D. (52) ka vrarë një burrë Xh. I., 49-vjeçar nga Kosova lindore (Presheva). Para se të kryhej vrasja, fëmijët e dy shqiptarëve, kishin pasur një rrahje gjatë një turniri të futbollit. Si njofton Agjencia e lajmeve “Presheva jonë” nga burimet policore ka mësuar se viktima nga Serbia nuk është serb, por një shqiptar nga Presheva, si[ kishin shkruar disa media (“Im Kanton Appenzell Ausserrhoden hat gestern Abend ein Kosovare (49) einen 52-jährigen Mann aus Serbien getötet. Zuvor sollen sich die Söhne der beiden ëährend eines Fussballfestes eine Schlägerei geliefert haben.”)
 
Sipas policisë ngjarja ka ndodhur pas një zënke mes të dy grupeve, që kishte filluar të dielën rreth orës 18.20, dhe më pas situata është përshkallëzuar në afërsi të një objekti shkollor, ku papritmas shqiptari nga Kosova 52 vjeçari, nxori thikën dhe ka goditur preshevarin 49 vjeçar. Nga plagët me thikë viktima është dërguar në urgjencë por më kot, pasi ai ka vdekur në spital. Policia konsideron se shkas i konflikti ka qenë një ndeshje futbolli?!
Sipas mediave zvicerane, viktima dhe dorasin njiheshin prej kohe, dhe kishin pasur raporte të mira.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zvicër, preshevari theret me thikë për vdekje nga një kosovar Empty Re: Zvicër, preshevari theret me thikë për vdekje nga një kosovar

Mesazh nga Agim Gashi Mon Mar 23, 2015 6:55 pm

Vrasjet e tilla janë tepër të tmerrshme. Familjes i shprehi ngushllime.
Por shumë më e tmerrshme është se si shkruhet për ngjarjen, e sidimos titulli.Ndarjen spo e bën populli por ata që po shkruajnë e sdinë me shkrue!
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi