Akllapi Net - Forum i Hapur
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Angelov: Sulmin nuk e ka kryer UÇK-ja

Shko poshtë

Angelov: Sulmin nuk e ka kryer UÇK-ja Empty Angelov: Sulmin nuk e ka kryer UÇK-ja

Mesazh nga Agim Gashi Tue Apr 21, 2015 7:42 pm

Angelov: Sulmin nuk e ka kryer UÇK-ja


Angelov: Sulmin nuk e ka kryer UÇK-ja Largea_stojance-angelo1429633322


Ish ‘branitelli’ dhe gjenerali i policisë, Stojance Angelov është prononcuar për incidentin e Gushnicës, duke thënë se prapa këtij incidenti nuk qëndron UÇK-ja, por disa persona për të cilët, sipas tij kërkojnë të tërheqin vëmendjen e opinionit dhe duke keqpërdorur emblemën e UÇK-së.
“Pasi i kam marrë informacionet fillestare, jam konsultuar me disa ish veteranë të UÇK-së me të cilët kam pasur komunikim si polic, dhe disa prej tyre tani janë duke punuar në polici, i cili më tha se nuk ka njësi të UÇK-së në rajonin e tyre, dhe se nuk ka asnjë mobilizim të njësive të UÇK-së. Dhe më e rëndësishmja, dhe se nuk ka fuqi që do të detyrojë UÇK-së që të luftojë përsëri. Ata ishin të sigurt për këtë”, tha Angelovi, transmeton TetovaSot.
Angelovi konsideron se në këtë rast ka dy opsione: ose sulmuesit i dërgoi Ali Ahmeti, ose sulmin e ka kryer dikush tjetër duke përdorur emblemën e UÇK-së, për të devijuar vëmendjen nga çështjet e tjera. Për të më shumë gjasa është variant i dytë.
“Në këtë moment ka vetëm një komandant i UÇK-së, dhe ky është Ali Ahmeti. Askush nuk i lejohet të përdorë emrin e UÇK-së pa leje të Ahmetit, dhe nëse dikush guxonte të abuzojnë brendin e UÇK-së, këtë e bën qëllimisht për mashtruar se autori i krimit është UÇK-ja. Unë jam i sigurtë se prapa kësaj nuk qëndron Ali Ahmeti”, tha mes tjerash Stojançe Angelov.
Agim Gashi
Agim Gashi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 45955
Age : 70
Location : Kosovë
Registration date : 17/11/2008

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi